10 lat po maturze

"Radio Armageddon. Transmisja " - reż. Tomasz Hynek - Wrocławski Teatr Współczesny

Wrocławski Teatr Współczesny kończy sezon trzema ostatnimi pokazami żywiołowej opowieści o młodzieńczym buncie – „Radio Armageddon. Transmisja". Adaptację prozy Jakuba Żulczyka wyreżyserował Tomasz Hynek.

Troje dawnych przyjaciół spotyka się 10 lat po maturze wspominając buntowniczą młodość i wspólne granie w zespole, który sprowokował zamieszki przeciw systemowi. Lider zespołu zniknął bez śladu.

Przedstawienie od prapremiery w listopadzie 2014 roku obejrzało blisko 6000 widzów. Atmosferę na scenie podgrzewają, grając na żywo, trzy zespoły muzyczne: People of the Haze, Kultura Upadła i Evidence Based Medicine. Ostatni z nich jest niemal rówieśnikiem spektaklu. Regularne koncerty rozpoczął w 2014 roku.

W tym czasie EBM wygrał m.in. Dark Promo Fest, zagrał na Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej, został również nominowany do najlepszej szóstki zespołów wrocławskiej Otwartej Sceny sezonu 2014. Muzycy zagrali na kilku festiwalach w tym Castle Party Festival 2016. Evidense Based Medicine postanowił zawiesić działalność po zagraniu ostatnich spektakli "Radia Armageddon. Transmisja".

Na pożegnalne spektakle zapraszamy 1, 2 czerwca [pt., sob.] o godz. 19.15 oraz 3 czerwca [niedz.] o godz. 18.15.

Tatiana Drzycimska
Wrocławski Teatr Współczesny
30 maja 2018
Portrety
Tomasz Hynek

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...