10 lat po maturze

"Radio Armageddon. Transmisja " - reż. Tomasz Hynek - Wrocławski Teatr Współczesny

Wrocławski Teatr Współczesny kończy sezon trzema ostatnimi pokazami żywiołowej opowieści o młodzieńczym buncie – „Radio Armageddon. Transmisja". Adaptację prozy Jakuba Żulczyka wyreżyserował Tomasz Hynek.

Troje dawnych przyjaciół spotyka się 10 lat po maturze wspominając buntowniczą młodość i wspólne granie w zespole, który sprowokował zamieszki przeciw systemowi. Lider zespołu zniknął bez śladu.

Przedstawienie od prapremiery w listopadzie 2014 roku obejrzało blisko 6000 widzów. Atmosferę na scenie podgrzewają, grając na żywo, trzy zespoły muzyczne: People of the Haze, Kultura Upadła i Evidence Based Medicine. Ostatni z nich jest niemal rówieśnikiem spektaklu. Regularne koncerty rozpoczął w 2014 roku.

W tym czasie EBM wygrał m.in. Dark Promo Fest, zagrał na Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej, został również nominowany do najlepszej szóstki zespołów wrocławskiej Otwartej Sceny sezonu 2014. Muzycy zagrali na kilku festiwalach w tym Castle Party Festival 2016. Evidense Based Medicine postanowił zawiesić działalność po zagraniu ostatnich spektakli "Radia Armageddon. Transmisja".

Na pożegnalne spektakle zapraszamy 1, 2 czerwca [pt., sob.] o godz. 19.15 oraz 3 czerwca [niedz.] o godz. 18.15.

Tatiana Drzycimska
Wrocławski Teatr Współczesny
30 maja 2018
Portrety
Tomasz Hynek

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...