100 spektakli w 100 dni

"Lato Muminków" - reż. Mariusz Kiljan - Wrocławski Teatr Lalek

1 lutego po raz 100. zagrany został dla wrocławskich widzów "Lato Muminków" Tove Jansson w reżyserii Mariusza Kiljana.

To ewenement nie tylko w naszym mieście – niezwykle rzadko zdarzają się widowiska, które cieszą się takim zainteresowaniem, że grać je można codziennie przez trzy i pół miesiąca. Można – a właściwie trzeba, ponieważ układając repertuar powinniśmy przecież odpowiadać na oczekiwania naszych Widzów!

Niezbitym dowodem popularności spektaklu są cyfry:

Od premiery 23 października 2010 do dziś  odbyło się równo 100 spektakli, które obejrzało 23 591 widzów!

Nie widziałeś jeszcze „Lata Muminków”? To ostatnia szansa! Gramy już tylko przez dwa tygodnie!

Rezerwacja biletów: Biuro Organizacji Widowni; widownia@teatrlalek.wroclaw.pl; (71) 335 49 11, 12, 49. Więcej informacji: www.teatrlalek.wroclaw.pl

Ceny biletów: bilet indywidualny - 25 zł; bilet zbiorowy - 20 zł / os.

Muzyczny spektakl oparty na wątku teatralnym "Lata Muminków". Podczas powodzi w dolinie Muminki trafiają do tajemniczego opuszczonego budynku, który okazuje się być teatrem. Spotykają tam szczurzycę Emmę, która staje się ich przewodniczką, oraz niezbyt sympatycznego dozorcę - Paszczaka.

Bohaterowie - a wraz z nimi i Dzieci - zapoznają się z tajemnicami teatru. Poznają kulisy przygotowywania spektakli oraz tajniki pracy nad rolą, projektowania scenografii i kostiumów - w końcu zaś przekonują się, że "Teatr to coś najpiękniejszego na świecie. W teatrze pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, gdyby tylko trochę się postarali."

Akcja przestawienia zaczyna się w Ogrodzie Staromiejskim; następnie podzielone na grupy dzieci oprowadzane są po różnych zakamarkach Teatru, gdzie poznają kolejne etapy przygotowywania spektaklu. Przedstawienie przenosi dzieci w świat Tove Jansson - świat pogodny i przyjazny, a jednocześnie niezwykle tajemniczy. Przepiękne kostiumy zostały stworzone z szacunkiem dla utrwalonego w świadomości małych czytelników wizerunku Muminków. Radosne piosenki z zabawnymi tekstami dzieci będą śpiewać razem z aktorami - i z pewnością zapamiętają je na długo.

oprac. mo
Materiały Teatru
3 lutego 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia