13. Urodziny Teatru Polonia

W 2018 roku Teatr Polonia świętuje swoje 13. urodziny.

W październiku 2005 r. w teatrze prowadzonym przez stworzoną rok wcześniej Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury odbyła się pierwsza premiera - „Stefcia Ćwiek w szponach życia" Dubrawki Ugrešić, a miesiąc później druga – „Ucho gardło, nóż" – monodram w wykonaniu Krystyny Jandy według książki Vedrany Rudan.

Przez kolejne lata na dwóch scenach Polonii oraz w plenerze (na Placu Konstytucji) miłośnicy teatru mogli oglądać 70 premier (a w sumie ponad 5000 spektakli), w których zagrało ponad 300 znakomitych aktorów. W trakcie 13 lat istnienia stołeczną Polonię odwiedziło około półtora miliona widzów!

„Szanowni Państwo, 13 lat za nami, bardzo Państwu dziękuję za tę przyjaźń. Przed nami kolejny sezon, w moim mniemaniu bardzo atrakcyjny, zapraszam Państwa zawsze bardzo serdecznie!" - powiedziała Krystyna Janda.

Z okazji 13. urodzin Teatr Polonia serdecznie zaprasza wszystkich na premierowy spektakl Krzesła w reżyserii Piotra Cieplaka, który 29 października zostanie zagrany w prezencie. Bezpłatne zaproszenia widzowie będą mogli odebrać w poniedziałek 22 października od 12:00 w kasie Teatru Polonia (jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje).

W trakcie oczekiwania "kolejkowicze" będą mogli napisać życzenia dla Teatru na specjalnych arkuszach oraz zapoznać się z bieżącym repertuarem.

Klaudyna Desperat
Materiał Teatru
1 października 2018
Portrety
Krystyna Janda

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia