2020 -04-04 - g. 20.00 - "Hulajgęba" - reż. Waldemar Śmigasiewicz - Teatr Bagatela w Krakowie - 2020-05-03

Drugi sobotni wieczór z archiwalnymi przedstawieniami

Teatr Bagatela zaprasza na już drugi sobotni wieczór z archiwalnymi przedstawieniami. Tym razem zaproponuje publiczności według „Ferdydurke" i „Dzienników" Witolda Gombrowicza w opracowaniu i reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Nagranie udostępnione zostanie dziś, 4 kwietnia o godz. 20.00 na teatralnym kanale YouTube i będzie do zobaczenia przez miesiąc.

Premiera sceniczna spektaklu odbyła się 21 grudnia 2003 r. na Dużej Scenie. Przedstawienie zdobyło Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu w Sankt-Petersburgu w 2004, r. uznane zostało za najlepszy spektakl według krytyków festiwalu Biała Wieża i entuzjastycznie przyjęte przez budapeszteńską i polską widownię. Anonsowano je jako „dorosłą adaptacją szkolnej lektury", ale pamiętajmy, że „szkolna lektura" to kolejna przylepiona temu dziełu gęba. Waldemar Śmigasiewicz inteligentnie pożenił w swojej adaptacji lekkość i komizmu z metafizyczną głębią.

Na kanale YouTube Teatru Bagatela do poniedziałku, 27 kwietnia wciąż można obejrzeć „Othello" Williama Shakespeare'a w reżyserii Macieja Sobocińskiego (premiera: 5 kwietnia 2007 r.)

Kolejna projekcja zaplanowana jest na sobotę, 11 kwietnia. O godz. 20.00 widzowie zobaczą „I będzie wesele...j" Piotra Waligórskiego w autorskiej reżyserii (premiera: 27 marca 2009 r.)

"Hulajgęba" - reż. Waldemar Śmigasiewicz - Teatr Bagatela w Krakowie

 

Bogumiła Michalska
Materiały Teatru Bagatela
11 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia