2020-04-10 - g. 19.30 - "Piąta strona świata" - reż. Robert Talarczyk - Teatr Śląski w Katowicach - 2020-04-12

Retransmisja "Piątej strony świata" z Teatru Śląskiego

Teatr Śląski zaprasza na pokazy online jednego z najważniejszych przedstawień ostatniej dekady - "Piąta strona świata" w reż. Roberta Talarczyka.

Teatr opowieści zrealizowany z ogromną wrażliwością na to, co lokalne i zarazem uniwersalne.W świąteczny weekend - 10, 11 i 12 kwietnia o godz. 19.30, zaprezentujemy spektakl wyjątkowo ukochany przez naszych Widzów. Wiemy, że wielu z Was obejrzało go wielokrotnie. Dlatego jesteśmy przekonani, że Ci, którzy w ten weekend zobaczą go po raz pierwszy, nie będą mogli się doczekać, aby zobaczyć go ponownie, na żywo.

Obsypana nagrodami inscenizacja Roberta Talarczyka to cudowna opowieść o Śląsku, a właściwie jego małym zakątku, czyli Szopienicach. Tam właśnie umieścił akcję swojej debiutanckiej powieści Kazimierz Kutz. Wybitny reżyser filmowy i teatralny (współpracował m.in. także z Teatrem Śląskim) zawarł w niej bogaty i barwny obraz życia mieszkańców, pełen zdarzeń codziennych i o dziejowym znaczeniu, rejestrujący miejscowe anegdoty i portrety zwykłych ludzi, z których każdy ma swoją niepowtarzalną historię wartą upamiętnienia. Powstała w ten sposób fascynująca i gęsta od wydarzeń opowieść o miejscu bliskim sercu głównego bohatera, jego "Piątej stronie świata".

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.

"Piąta strona świata" - reż. Robert Talarczyk - Teatr Śląski w Katowicach

10, 11, 12 kwietnia | 19.30

(-)
e-teatr.pl
11 kwietnia 2020
Portrety
Robert Talarczyk

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...