2020-04-26 - g. 20:00 - "Kochać" - reż. Artur Barciś - Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

"Kochać" dostępne online

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na pokaz kolejnego spektaklu online. 26 kwietnia o godz. 20 będzie można zobaczyć na Facebooku instytucji oraz kanale You Tube spektakl "Kochać" w reż. Artura Barcisia.

"Kochać" to musical, w którym piosenki z repertuaru Piotra Szczepanika układają się w pewną historię. Akcja dzieje się w latach 60-tych ubiegłego wieku podczas potańcówki. Ktoś kogoś kocha, ktoś przestał kochać, ktoś jest samotny i szuka bratniej duszy, ktoś inny musi odejść, choć wcale tego nie chce itd. Ludzkie losy opowiedziane wyłącznie piosenkami. Największe przeboje Piotra Szczepanika (m.in. "Zabawa podmiejska", "Dzień niepodobny do dnia", "Jutro bez Ciebie", "Żółte kalendarze", "Nigdy więcej", czy wreszcie tytułowe "Kochać") wprowadzą widzów w świat, który dawno odszedł, choć uczucia ciągle pozostały takie same.

- To jest tęsknota za światem, który odszedł bezpowrotnie, światem młodości, ale też muzyki, która była w moim domu, której słuchałem i którą od dziecka śpiewałem. To też - szczególnie w dzisiejszych czasach - tęsknota za piosenkami, które mają treść, jakiś dramat, jakąś historię i są piękne - reżyser, Artur Barciś o spektaklu.

Transmisja dostępna pod linkiem: 
https://www.youtube.com/watch?v=91_BJQQF6Ag

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2020
Portrety
Artur Barciś

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia