2020-05-16 - g. 20.00 - "Wesele" Stanisława – reż. Agata Biziuk - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Gorzowskie "Wesele" - online

Spektakl w reżyserii Agaty Biziuk pokazuje, że dramat Wyspiańskiego po ponad stu latach, które dzielą nas od jego powstania, nie traci na swej aktualności. To, co boleśnie dotykało naszych przodków ze smutkiem odkrywamy u siebie dzisiaj.

Idea wspólnotowości naszego społeczeństwa leży w gruzach z powodu braku komunikacji i niemożliwości podjęcia wspólnego czynu. Bohaterowie uwięzieni we własnych przywarach, kliszach, nie mają możliwości przełamania wzajemnych uprzedzeń. "Chocholi taniec", w rytm którego kręcą się sprawy ważne i błahe, wielcy i mali bohaterowie - trwa nadal.

Autorzy inscenizacji, by uaktualnić podejmowane przez Wyspiańskiego wątki, przenoszą akcję dramatu w czasy współczesne. Plastyka podejmuje wątek Polski w budowie, gdzie na radykalnej granicy, tradycja spotyka się z nowoczesnością, pieczołowitość z niedoróbką, a kicz z elegancją. Radykalizm ludzkich postaw i zaściankowość myślenia podkreśla stworzona przez Piotra Klimka mocna repetytywna warstwa muzyczna.

Spektakl w SOBOTĘ, 16 maja, godz. 20.00 na kanale You Tube. Link do prezentacji spektaklu dostępny będzie na stronie teatru i Facebooku.

(-)
Materiał Teatru
15 maja 2020
Portrety
Agata Biziuk

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia