2020-05-17 - g. 18:00 - "Podróż za jeden uśmiech" - reż. Piotr Ratajczak - Teatr im. Kochanowskiego w Opolu

Obchody Dnia Teatru Publicznego

Zobacz spektakl "Podróż za jeden uśmiech" w reż. Piotra Ratajczaka online! Zapraszamy na trzecią prezentację rejestracji w ramach majowego cyklu Niedziela z Kochanowskim. Spektakl jest prezentowany w ramach tegorocznych obchodów Dnia Teatru Publicznego.

Pokaz rozpocznie się 17 maja o godzinie 18.00 na Facebook Live oraz na Youtube. Nagranie będzie dostępne przez 24 godziny!

Opis spektaklu:

W drogę. Bez smartfona i biletu w klimatyzowanym przedziale PKP. Nad morze. Do Mielna. Gdziekolwiek. Pola jest gotowa na wszystko. Nawet jeśli oznacza to nocleg bez śniadania w formie szwedzkiego bufetu. Pola nie jest jednak skazana tylko na siebie. Dołącza do niej kuzynka, fit, eko Daśka Fąferska, z którą tworzą wybuchowy duet.

Czy taka para może pokonać setki kilometrów i wyjść z tego cało? Komu mogą zaufać? Obcemu kierowcy fińskiego tira, uciekinierkom z pielgrzymki, a może tajemniczej szamance z lasu? A sobie nawzajem? Czy znajdą wspólny język choć pozornie dzieli je więcej niż łączy?

Przewrotna adaptacja kultowej powieści Adama Bahdaja to podróż, której pozazdrości głównym bohaterkom każdy uzależniony od ładowarki i gniazdka elektrycznego. Odłóżcie komórki. Dojedziecie bez mapy i aktualnych informacji o korkach.

"Wielkimi (...) zaletami są Monika Stanek oraz występująca gościnnie Magdalena Osińska. Pierwsza jest jak zawsze żywiołowa i charyzmatyczna. Druga – odpowiednio dla swej postaci zmanierowana i kapryśna. (...) opolski spektakl zachęca już tym, że jest w nim mimo wszystko dużo młodości, słońca i lata. Sporo w nim też świetnej muzyki."
Henryk Mazurkiewicz, teatralny.pl

Ponadto 15 maja o godzinie 18:00 na Facebooku rozmowa na żywo z laureatami konkursu Modelatornia Online - Agatą Koszulińską i Mateuszem Korsakiem, autorami projektu "Breathe out tutorial".

Linki:
https://www.facebook.com/teatropole/
https://www.youtube.com/user/teatrkochanowskiego/

(-)
Materiał Teatru
14 maja 2020
Portrety
Piotr Ratajczak

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia