2020-06-01 - "Animacje" - reż. Wiesław Czołpiński - Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum - 2020-06-07

Animacje online – zostań w domu!

W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dnia Dziecka. Z tej świątecznej okazji Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum pomyślał o prezencie dla swoich widzów – na razie wciąż online – zapraszając od 1 do 7 czerwca na bezpłatną emisję przedstawienia w reżyserii Wiesława Czołpińskiego i Agnieszki Makowskiej ANIMACJE. Można je będzie oglądać o dowolnie wybranej porze na kanale YouTube, Facebooku i stronie internetowej Teatru.

Klimat tajemniczej kawiarenki, intrygujące postaci, wszędobylskie oczy, ulotne, wciąż zmieniające się obrazy... Do tego muzyka Piotra Klimka, której trudno się oprzeć...

Kameralny spektakl bez słów kryje w sobie czytelne dla każdego widza, bez względu na wiek, uniwersalne mikro historyjki – czasem dynamiczne i zabawne, czasem wyciszone i refleksyjne – łączące się ze sobą poprzez stylistykę i zabawę formą.

Konwencja teatralna, oparta na animacji wykorzystującej przede wszystkim ciało aktora, pobudza wyobraźnię i inspiruje (szczególnie najmłodszych widzów) do samodzielnych twórczych poszukiwań, bawiąc przy tym znakomicie i małych, i dużych. Jest też okazją do pokazania szerokich możliwości teatru lalek, innego spojrzenia na ciało ludzkie i otaczające człowieka przedmioty.

Występują: Katarzyna Kuderewska, Ewa Reymann i Piotr Janiszewski.

Link do spektaklu: https://youtu.be/Oo3IblcjERk

Renata Chudecka
Śląski Teatr Ateneum
29 maja 2020

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia