3. edycja cyklu "Kino/teatr"

Teatr Narodowy i Filmoteka Narodowa zapraszają na trzecią edycję cyklu edukacyjnego Kino/teatr.

ym razem chcemy zastanowić się nad tym jak kino opowiada o teatrze i jego codzienności. W ramach cyklu prezentować będziemy filmy pokazujące to, czego nie widać z perspektywy teatralnej widowni - kulisy życia zespołów teatralnych, ich osobny, zamknięty świat funkcjonujący obok rzeczywistości, czy wreszcie samych twórców, ich rozterki i pracę.

Przed każdym pokazem komentarz wygłoszą ludzie teatru: reżyserzy, aktorzy, dramatopisarze.

 Na pierwsze spotkanie zapraszamy 20 listopada o godzinie 20.00 do kina Iluzjon Filmoteki Narodowej. Proponujemy pokaz filmu "Cały ten zgiełk" (reż. Bob Fosse) z komentarzemWojciecha Kościelniaka.


Wojciech Kościelniak 

Reżyser, pedagog, aktor. Od 1995 roku zajmuje się reżyserią muzycznych spektakli teatralnych, koncertów piosenki aktorskiej oraz widowisk telewizyjnych. W latach 2002-2006 dyrektor Teatru Muzycznego CAPITOL we Wrocławiu. Zrealizował m.in. "Sen nocy letniej. Trans-operę" wg

 Shakespeare\'a i "Bal w Operze" Tuwima - oba z muzyką Leszka Możdżera, "Lalkę" wg Prusa, Frankensteina, a ostatnio "Operetkę" Gombrowicza w


 Teatrze Dramatycznym w Warszawie. 

 "CAŁY TEN ZGIEŁK"


"All That Jazz"

reżyseria i choreografia Bob Fosse,

USA 1979, 123 minuty

Główny bohater - Joe Giddeon (w tej roli Roy Scheider ) - to reżyser i choreograf przygotowujący nowe przedstawienie. Szaleńcze zaangażowanie w pracę oraz wycieńczający tryb życia powodują gwałtowne pogorszenie stanu jego zdrowia. Od tej chwili najważniejszym spektaklem staje się dla reżysera jego własna śmierć - inscenizowana wciąż na nowo.

(-)
Materiał Organizatora
27 października 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...