30 piosenek grupy Leningrad w gliwickim teatrze

"Miłość w Leningradzie" - reż. Łukasz Czuj - Teatr Miejski w Gliwicach

Pomimo wakacji trwają próby do kolejnej produkcji Teatru Miejskiego w Gliwicach. "Miłość w Leningradzie" w reż. Łukasza Czuja jest kontynuacją kultowego "Leningradu" (premiera 2009 r., Teatr Piosenki Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu). To spektakl z kapelą na żywo, który zamienia się w koncert.

 

"Miłość w Leningradzie" to 30 piosenek autorstwa petersburskiej grupy Leningrad i ich ekstrawaganckiego lidera Siergieja Sznurowa. Jego teksty piosenek charakteryzują się anarchistycznym zacięciem, barwnym - niestroniącym od wulgaryzmów - językiem. Dosadnie, ale z ironią Sznurow komentuje rosyjską władzę oraz buduje ironiczny portret współczesnego społeczeństwa. Hejtuje wszystko i wszystkich.

"Miłość w Leningradzie" to spektakl z grającą na żywo kapelą, który zamienia się w koncert. Energetyczna muzyka, łączy w sobie elementy rocka, ska, punka.

Wystąpią znani z wrocławskiej realizacji: Mariusz Kiljan, Tomasz Mars oraz aktorzy znani z naszych poprzednich produkcji: Karolina Olga Burek, Łukasz Kucharzewski, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Małgorzata Pauka, Maciej Piasny, Michał Wolny, Mirosława Żak.

Scenariusz i reżyseria Łukasz Czuj, tłumaczenie piosenek Michał Chludziński, scenografia i kostiumy Elżbieta Rokita, aranżacje i kierownictwo muzyczne Remigiusz Hadka, kierownictwo wokalne Ewa Zug.

Premiera we wrześniu, na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 -57.

"Miłość w Leningradzie" będzie 17.premierą Teatru Miejskiego w Gliwicach.

(-)
Materiał Teatru
3 lipca 2018
Portrety
Łukasz Czuj

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki