300 darmowych biletów teatralnych

Stowarzyszenie Miłośników Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Po raz kolejny Stowarzyszenie Miłośników Teatru Modrzejewskiej w Legnicy ufundowało bezpłatne bilety teatralne dla mniej zamożnych mieszkańców miasta. Porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektor teatru Jacek Głomb oraz prezes SPTM Krystyna Zajko-Minkiewicz.

Od kilku lat Stowarzyszenie Miłośników Teatru Modrzejewskiej, jako organizacja pożytku publicznego, ze środków pozyskanych jako darowizny w ramach rozliczania 1 proc. podatku PIT, funduje mieszkańcom miasta bezpłatne bilety do legnickiego teatru. Jest to możliwe dzięki porozumieniu z teatrem, który na ten szlachetny cel wydziela pulę biletów po obniżonej cenie, by zminimalizować koszty inicjatywy SPTM.

Tegoroczne porozumienie dotyczy puli 300 teatralnych biletów, które w okresie od 1 czerwca br. do 30 czerwca 2015 roku rozprowadzane będą przez Stowarzyszenie wśród mieszkańców Legnicy za pośrednictwem instytucji społecznych i kulturalnych, działających w sferze wsparcia socjalnego, pożytku publicznego i wolontariatu.

- Zaczynamy rozprowadzanie promes uprawniających do darmowych biletów już z początkiem czerwca. Będziemy proponowali m.in. obejrzenie "Ożenku" Gogola w reżyserii Piotra Cieplaka, bo jest to spektakl wyjątkowo przyjazny na początek znajomości z naszym teatrem. Bardzo zależy nam bowiem na tych, którzy jeszcze nigdy w teatrze nie byli. Większą część darmowych biletów przeznaczymy jednak już na kolejny sezon 2014/2015 - informuje prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy Krystyna Zajko-Minkiewicz.

Grzegorz Żurawiński
Materiał Teatru
13 maja 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...