33. Warszawskie Spotkania Teatralne

Łódź jedzie do Warszawy

Już 18 kwietnia ruszają 33 Warszawskie Spotkania Teatralne, festiwal o bogatej i długoletniej tradycji, prezentujący najciekawsze spektakle powstałe na polskich scenach w minionym roku. W dniach 18.04 – 01.05. 2013 roku na warszawskich scenach zaprezentowanych zostanie 14 festiwalowych spektakli, w tym aż dwa zrealizowane w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Już w najbliższą sobotę (20.04), na Dużej Scenie Teatru Polskiego, obejrzeć będzie można „najlepszego Szekspira w Polsce" – spektakl „Król Ryszard III" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Tak o nagrodzonym Złotym Yorikiem przedstawieniu mówił kurator 33WST, Jacek Rakowiecki, w wywiadzie dla Dziennika Polska The Times:

„Mnie ten spektakl też zachwycił, nie tylko siłą aktorstwa, ale siłą kilku pomysłów reżyserskich, które udowadniają, że niekoniecznie trzeba zostawiać 10 procent z Szekspira, jak to się czasem dzieje, by wykazać, że ten stary dramaturg ma ogromną moc."

Spektakl będzie zaprezentowany dwukrotnie, o godz. 18.00 i 21.30.

26 i 27 kwietnia zapraszamy na Scenę na Woli, gdzie o godz. 19.00 obejrzeć będzie można słynne już „Posprzątane" Sarah Ruhl w reżyserii Mariusza Grzegorzka (Złota Maska dla „najlepszego spektaklu sezonu 2011/2012").

„Posprzątane" to doskonały przykład teatru psychologicznego; sztuka amerykańskiej autorki, która znalazła się w finale nagród Pulitzera, co mówi za siebie. Ten koncert kobiecej gry aktorskiej wyreżyserował Mariusz Grzegorzek, moim zdaniem jeden z najlepszych polskich reżyserów." – tak rekomenduje spektakl Jacek Rakowiecki.

Organizatorem tegorocznych Warszawskich Spotkań Teatralnych jest Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Więcej informacji na stronie http://33wst.pl/

(-)
Materiał Teatru
18 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia