4. Warsztaty Aktorskie już od poniedziałku

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza

8 lipca rozpoczynają się w Teatrze Polskim w Poznaniu IV Warsztaty Aktorskie. Kilkadziesiąt osób zainteresowanych teatrem i aktorstwem weźmie udział w zajęciach prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego w Poznaniu (Teresa Kwiatkowska, Michał Kaleta, Wojciech Kalwat, Jakub Papuga) oraz zaproszonych artystów i pedagogów (Joanna Horodko, Aleksandra Marzec-Hubka, Filip Gieldon, Janusz Orlik, Sylwester Woroniecki).

Warsztaty Aktorskie trwają dwa tygodnie. Program obejmuje następujące zajęcia: wstęp do sztuki aktorskiej, interpretacja prozy i wiersza, improwizacja, sceny klasyczne, ruch sceniczny, emisja głosu, dykcja, praca z kamerą. Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie.

Wszystkie zajęcia odbywają się na scenach Teatru Polskiego w Poznaniu; do dyspozycji uczestników jest również zaplecze techniczne Teatru (sale prób, garderoby, magazyn kostiumów itp.). Dla każdej z grup zaplanowano 9 godzin zajęć dziennie w trzech blokach godzinowych: 10-13, 14.30-17.30, 18-21. Warsztaty zakończą się 21 lipca pokazem na Dużej Scenie Teatru.

Organizatorami IV Warsztatów Aktorskich są Poznańska Fundacja Artystyczna oraz Teatr Polski w Poznaniu.

Kontakt: warsztaty@teatr-polski.pl

Tomasz Łagodziński
(na podstawie materiałów Teatru)
6 lipca 2013

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia