8 marca Pleciuga dla dorosych

"Małżeński Rajd Dakar" - reż. Piotr Dąbrowski - Teatr Palladium Stage w Warszawie

Katarzynę Pakosińską i Mirosława Zbrojewicza będzie można obejrzeć 8 marca w spektaklu "Małżeński Rajd Dakar", w szczecińskim teatrze "Pleciuga" (o godz. 17 i 19).

O czym jest ta teatralna opowieść? Oto Jolka i Fryderyk, małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci, nowym domem w trakcie budowy i całą masą problemów. Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może się zdarzyć wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc. Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do próby zabójstwa współmałżonka. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają się zbierać na upalnym bezchmurnym niebie...

Miejsca sprzedaży biletów: kasa teatru (teł.: 91 433 58 04), www.bilety.fm, zamówienia dla zakładów pracy: Estrada Szczecińska, tel.: 507 043 950.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie, muszą wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.dakar. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 7 marca br. do godz. 11.59. 7 bm. o godz. 12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Podwójne zaproszenie na spektakl otrzymają dwie osoby, które najszybciej i prawidłowo odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

 

(MON)
Kurier Szczeciński
4 marca 2014

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia