"Mały Książę" w ciele tancerza

"Desert" - reż: Paulina Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

W nadchodzący weekend (25,26,27 listopada) odbędzie się premiera spektaklu "Desert", w choreografii Pauliny Wycichowskiej. Przedstawienie przygotowywane przez Polski Teatr Tańca jest próbą nowej interpretacji "Małego Księcia" Antoine\'a de Saint-Exupéry\'ego, oglądanego z perspektywy osoby dorosłej

W swoim projekcie Paulina Wycichowska odwołuje się do bettelheimowskiego, głęboko psychologicznego sposobu czytania baśni, pozwalającego zobaczyć klasycznych już bohaterów współczesnej literatury w zupełnie innym świetle. Idealistyczny, stereotypowy obraz tytułowej postaci zostaje zakwestionowany.

Jak zaznacza choreografka, „Mały Książę” to dla niej przede wszystkim opowieść o samotności i to właśnie ona będzie osią opowieści przekładanej na język teatru tańca. Przestrzenią podróży w jaką zabiera nas artystka jest tytułowa pustynia – miejsce konfrontacji z samym sobą, a także obszar pozwalający otworzyć się na innych, z wszystkimi ich niedoskonałościami.

Autorem muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby przedstawienia jest Szymon Brzóska, a nad stroną dramaturgiczną spektaklu czuwa Agata Siwiak. Premiera „Desert” w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca odbędzie się 25, 26 i 27 listopada o godz. 20.00, w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Lucyna Walaszczyk
Materiały Teatru
25 listopada 2011

Książka tygodnia

W trzech zdaniach. Notatki z lat 2018-2019
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski