ABC dla przedszkolaka u Osterwy

Drugi etap projektu edukacji kulturalnej

16 września rozpoczął się drugi etap projektu edukacji kulturalnej "Teatralne ABC dla przedszkolaka". Celem projektu jest rozszerzenie, pogłębienie i uporządkowanie wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym na temat teatru i jego specyfiki.

Dzieci poznają pracę poszczególnych pracowni i zawodów związanych ze sztuką teatralną. Edukacja teatralna pozwala włączyć w aktywność dzieci elementy plastyki, muzyki, tańca i pięknego słowa.

W ramach projektu przedszkolaki będą uczestniczyły w następujących warsztatach: 6 warsztatów w Teatrze prowadzonych przez pracowników instytucji (spotkanie z plastykiem i montażystą, charakteryzatorem i rekwizytorem, choreografem, krawcową i garderobianą, suflerem-inspicjentem, akustykiem i elektrykiem) oraz 4 warsztaty w przedszkolach prowadzone przez aktorów.

Podsumowaniem i zakończeniem projektu będzie uroczysty pokaz - przedszkolaki wystąpią na scenie Teatru im. J.Osterwy i zaprezentują w obecności zaproszonych gości umiejętności, które nabyły w trakcie warsztatów.

Drugi etap projektu będzie trwać od 16 września - 18 grudnia.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę tj. 22 września o godz. 12.00 na wspaniałą interaktywną bajkę "TAJEMNICZY TURBAN" graną na scenie kameralnej. Trójka aktorów Adrianna Góralska, Beata Chorążykiewicz i Jan Mierzyński wprowadzą dzieci w tajemniczy świat baśni turkmeńskich.

To jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby Państwa pociechy poczuły się jak prawdziwi aktorzy!!!

Bilety w cenie: 16 zł-normalny, 12 zł -ulgowy

(-)
Materiał Teatru
18 września 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia