Adam Mickiewicz przyjechał do Katowic

Artyści na cokoły - 4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima 2017

Replika pomnika Adama Mickiewicza wykonana przez artystów Teatru Groteska w Krakowie stanęła o poranku 16 grudnia przed katowickim Magistratem nieopodal Rynku. Podróż „Adasia" do Katowic to kolejna odsłona akcji „Artyści na Cokoły – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich" związanej z 4. Międzynarodowym Festiwalem Teatru Formy MATERIA PRIMA, który odbędzie się w Krakowie od 18 do 25 lutego 2017 roku.

O godz. 14.00 pomysłodawca akcji, dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek wraz z władzami Katowic uroczyście odsłoni monument oraz opowie o idei całego przedsięwzięcia. Wcześniej – o godz. 13:30 – spotka się z dziennikarzami na briefingu prasowym.

Akcji towarzyszy ogólnopolski plebiscyt – każdy może zagłosować na swojego ulubionego polskiego artystę, którego pomnik chciałby zobaczyć w Rotacyjnej Galerii. Można to zrobić od 16 do 18 grudnia 2016 r. w Katowicach lub – przez cały czas i w każdym miejscu – za pomocą formularza dostępnego na stronie www.materiaprima.pl.

W pierwszej piątce osobistości wyłonionych w listopadowej odsłonie głosowania przez mieszkańców Krakowa znaleźli się Andrzej Wajda, Stanisław Wyspiański, Jerzy Stuhr, Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. Kto zwycięży w Katowicach? Dowiemy się już wkrótce.

Zapraszamy do oddania głosu w Plebiscycie oraz włączenia się w dyskusję o roli sztuki i artystów we współczesnym świecie!

Będę wdzięczna za zamieszczenie powyższej informacji w Państwa mediach. W załączniku znajdą Państwo kilka zdjęć z Katowic do wykorzystania w Państwa serwisach i na stronach internetowych.

Martyna Słowik
Teatr Groteska
17 grudnia 2016

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia