Agnieszka Różańska w monodramie na Piętrze

Fundacja Sceny na Piętrze Tespis zaprasza na pierwszą w tym sezonie prezentację monodramu "Jest jak jest" w wykonaniu Agnieszki Różańskiej

Tekst powstał na podstawie książki Maliny Stahre-Godyckiej "Dwie kobiety jedna nadzieja". Spektakle odbędą się 20, 21, 22 września o godz. 19 w Scenie na Piętrze w Poznaniu przy ul. Masztalarskiej.

Premiera miała miejsce 10 marca 2013 roku i rozpoczęła obchody 35-lecia Sceny na Piętrze.

- To spektakl przygotowany na podstawie książki poznanianki, akcja mogła toczyć się w Poznaniu, realizatorzy są poznaniakami i poznańska jest aktorka w nim grająca - mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na pietrze Tespis.

Przedstawienie mówi o... zawierzeniu. Trudny, ale pięknie i subtelnie opowiedziany przez pisarkę, która od 40 lat żyje w Szwecji. Jej książki są na tamtejszym rynku rozchwytywane i żywo komentowane we wszystkich mediach. Zmierzyła się z tym nie lada wyzwaniem znana z wielu kreacji w Teatrze Nowym i często oklaskiwana w Scenie na Piętrze aktorka - Agnieszka Różańska, a zaadaptował scenicznie i wyreżyserował wieloletni dyrektor Teatru w Gnieźnie, Tomasz Szymański. Muzykę napisał Piotr Żurowski. Scenografię przygotowała Maria Kania.

Po spektaklu będzie można kupić książkę Maliny Stahre-Godyckiej wydana przez Wydawnictwo Flos Carmeli.

29 września w ramach Wielkopolskiej Sceny na Pietrze spektakl "Jest jak jest" będzie można zobaczyć w Śremskim Ośrodku Kultury, a po nim odbędzie się spotkanie z widzami.

(-)
Materiał Teatru
20 września 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia