Akcja: edukacja

Wrocławski Teatr Pantomimy

Pierwszy rok programu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy pn. „Akcja: EDUKACJA”, skierowanego do dzieci i ich rodziców, młodzieży i seniorów powoli zbliża się do wakacyjnej przerwy.

Czas na podsumowanie pierwszego etapu warsztatów, które miały przygotować i ukształtować poszczególne grupy do pracy nad finałowym przedstawieniem. Prace nad pokazem kończącym projekt uczestnicy rozpoczną wraz z nowym sezonem, czyli już we wrześniu 2015.

Do tej pory „Akcja: EDUKCJA" to:

  •  208 warsztatów,
  • 395 godzin warsztatowych,
  • ponad 30 pedagogów i artystów teatrów dramatycznych, lalek i ruchu, którzy prowadzili zajęcia w grupach Młodzież, Senior i Junior, m.in.: Konrad Dworakowski, Joanna Gerigk, Ewa Skibińska, Przemysław Jaszczak, Anna Królica czy Joanna Szymajda oraz zespół aktorów i pedagogów Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Wrocławski Teatr Pantomimy już teraz zaprasza i przyjmuje zapisy do udziału w zajęciach Akcja: EDUKACJA.

Grupa Młodzież
Zajęcia z młodzieżą licealną i studentami poprowadzi Agnieszka Kulińska – aktorka WTP i pedagog PWST we Wrocławiu. Licealiści i studenci od września rozpoczną pracę nad przedstawieniem, którego premiera zaplanowana jest na listopad 2015 i odbędzie się na jednej ze scen Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Próby do przedstawienia odbywały się będą dwa razy w tygodniu – w czwartkowe popołudnia i w soboty.
Pantomima zaprasza wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z pracą nad przedstawieniem w konwencji pantomimy!
Koszt udziału w zajęciach to 150 zł/m-c.

Grupa Senior
Od września ruszają ponownie zajęcia w grupie Senior. Najstarsi adepci również rozpoczną już intensywne próby do swojej premiery, planowanej na listopad 2015. Zajęcia w grupie Senior prowadzi nasz aktor Artur Borkowski – wieloletni aktor WTP.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Informacje o możliwości dołączenia do grupy Teatr poda we wrześniu.

Grupa Junior
Od września niedzielne spotkania z dziećmi i ich rodzicami będą odbywały się w Kinie Nowe Horyzonty. O niezapomniane, pomysłowe i pełne dobrej zabawy niedzielne poranki zadbają aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
Plan jest taki: o 10.00 uczestnicy warsztatów z rodzicami i pedagogami wspólnie oglądają bajkę/animację, która będzie inspiracją do zabaw ruchowo-teatralnych. Z pewnością nie zabraknie dobrej energii!
Od września WTP zaprasza na Teatralny Plac Zabaw w niedziele o 10.00 do Kina Nowe Horyzonty.
Sprzedaż biletów prowadzą kasy KNH.

Więcej informacji na www.pantomima.wroc.pl
Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków KGHM.
Projekt objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.

(-)
Materiał Organizatora
30 czerwca 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...