Akcja: Henryk Tomaszewski 94

Wrocławski Teatr Pantomimy

W listopadzie obchodzimy 94. urodziny Henryka Tomaszewskiego (20.11.1919-23.09.2001) – wybitnego twórcy i zasłużonego dla historii europejskiego teatru prekursora pantomimy zespołowej. Niezwykłość Jego dokonań artystycznych idzie w parze z wyjątkowością Jego myśli o sztuce i życiu. Słowa samego Tomaszewskiego, w których ruch jawi się jako największa pochwała życia, najpełniej oddają istotę przedsięwzięć artysty, którego idee wciąż są żywe i również dziś kształtują działania Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Z okazji jubileuszu zapraszamy na wydarzenia związane z jego obchodami.

Szatnia w reżyserii Zbigniewa Szymczyka - 15, 16 ,17 listopada 2013, godz. 19.00. Przedstawienie inspirowane spektaklami Tomaszewskiego, prezentujące zrekonstruowane fragmenty kilku projektów artystycznych mistrza. Reżyserii podjął się Jego uczeń i współpracownik – Zbigniew Szymczyk. Przedsięwzięcie będące wyzwaniem i jednocześnie hołdem dla Tomaszewskiego, przybliża współczesnym twórczość i filozofię sztuki wyjątkowego artysty, którym bez wątpienia był założyciel Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
Z tej okazji wszystkie bilety na przedstawienia w specjalnej cenie 15 zł /rezerwacja a.paluch@pantomima.wroc.pl/

18 listopada o godz. 18.00 w ramach projektu Krzywa Bajka w Ośrodku Centrum Edukacji Społecznej odbędzie się spotkanie z aktorkami Wrocławskiego Teatru Pantomimy Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Krzywa Bajka to cykl spotkań i warsztatów teatralnych z dziećmi z SP nr 80 na wrocławskim Brochowie, które zakończą się pokazem przedstawienia pod tym samym tytułem. Dzięki udziałowi w projekcie dzieciaki zobaczyły już przedstawienie Mikrokosmos WTP, kolejnym krokiem w odkrywaniu teatru jest spotkanie i rozmowa z aktorkami Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą. Wstęp bezpłatny, organizatorzy przewidzieli niespodzianki dla wszystkich gości.

20 listopada, w dniu 94. urodzin Henryka Tomaszewskiego o godz. 19.00 zapraszamy na multimedialne pokazy archiwalnych materiałów ukazujących pracę, idee oraz fragmenty spektakli założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Pragniemy, by urodziny artysty stały się okazją do propagowania Jego twórczości i podjęcia debaty dotyczącej kondycji teatru ruchu w ogóle. Panel dyskusyjny poprowadzi Agnieszka Charkot – sekretarz literacki WTP. Głodni wiedzy, sztuki, ruchu – przybywajcie.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy – al. Dębowa 16.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2013

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...