Aktorzy Bagateli na kieleckiej scenie

"Układ" - reż. Michał Kotański - Teatr Bagatela w Krakowie

7 listopada na scenie Teatru Żeromskiego w Kielcach zobaczymy aktorów krakowskiej „Bagateli" w spektaklu „Układ" wg głośnej powieści Elii Kazana.

W jednej z głównych ról wystąpi Magdalena Walach, popularna aktorka telewizyjna, znana z seriali „Komisarz Alex" czy „M jak miłość". W spektaklu występuje również Paweł Sanakiewicz, szczególnie przez kielecką publiczność lubiany.

Scenicznej adaptacji „Układu" dokonał Radosław Paczocha, a spektakl wyreżyserował Michał Kotański. Jest to światowa prapremiera, choć i powieść i jej ekranizacja z 1969 roku z Kirkiem Douglasem w roli głównej – były bardzo popularne przez przynajmniej dwie dekady. Historia opowiedziana przez Elię Kazana jest na tyle uniwersalna, że wymyka się ramom czasowym czy geograficznym. Główny bohater (w tej roli występuje Dariusz Starczewski, który zrealizował w Teatrze Żeromskiego „Rosyjską ruletkę" w 2009 roku) jest znakomicie prosperującym pracownikiem agencji reklamowej. Namiętny romans z sekretarką nieoczekiwanie burzy jego dotychczasowy system wartości i powoduje przemożną chęć wyrwania się z tzw. układu: rodzinnego, towarzyskiego, zawodowego.

Przypadki i wybory sprawiają, że destrukcja układu jest kompletna...

(-)
Materiał Teatru
21 października 2016

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia