Aktorzy „Innej duszy" nagrodzeni!

"Inna dusza" - reż. Michał Siegoczyński - Teatr Polski w Bydgoszczy

Aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy – Małgorzata Trofimiuk, Damian Kwiatkowski i Michał Surówka - oraz dwóch aktorów gościnnie występujących na deskach TPB
– Igor Kowalunas i Krzysztof Prałat z nagrodami indywidualnymi
26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Do 26. Edycji Konkursu na Wystawienie przystąpiło 114 spektakli, jednak ze względu na obostrzenia związane z epidemią, ocenie Komisji Artystycznej konkursu podlegały 94 produkcje z całej Polski.

Wśród nich znalazł się spektakl „Inna dusza" w reż. Michała Siegoczyńskiego. W czerwcu została ogłoszona lista 11 spektakli, które zakwalifikowały się do ścisłego finału – wśród nich bydgoska produkcja.

Jury w składzie: Mariusz Ostrowski (przewodniczący), Marzenna Wiśniewska, Szymon Kazimierczak, Janusz Opryński oraz Przemysław Pilarski przyznało aż pięć nagród indywidualnych w wysokości 4 tys. zł. aktorom występującym w spektaklu „Inna dusza".

Wśród nagrodzonych znaleźli się:
- Małgorzata Trofimiuk, aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy, za rolę Matki,
- Damian Kwiatkowski, aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, za rolę Darka,
- Michał Surówka, aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, za rolę Krzysztofa,
- Igor Kowalunas, aktor gościnnie występujący w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, za rolę Jędrka,
- Krzysztof Prałat, aktor gościnnie występujący w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, za rolę Ojca.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 18 listopada podczas Finału 26. OKnWPSW, którego transmisja online została udostępniona na Facebooku oraz kanale YouTube Instytutu Teatralnego – link.

Warto przypomnieć, że „Inna dusza" w reż. Michała Siegoczyńskiego powstała w opariu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule. Bydgoski spektakl, którego premiera odbyła się pod koniec maja 2019 roku, przedstawia historię mordercy, który pod koniec lat 90. w Bydgoszczy dokonał zbrodni na dwójce młodych ludzi.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Teatru
20 listopada 2020

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia