Amanda - wściekła na swoich rodziców

"O dziewczynce, która podeptała chleb" - reż. Przemysław Jaszczak - Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

Muzyczny spektakl "O dziewczynce, która podeptała chleb" Magdy Fertacz na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka to najnowsza propozycja Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu dla młodych widzów. Premiera odbędzie się na deskach Dużej Sceny 25 lutego 2017 r.

Główną bohaterką najnowszej premiery jest Amanda - dziewczynka wściekła na swoich ubogich rodziców, że przez nich musi żyć w biedzie. Zanim Amanda odgadnie, czym jest prawdziwe szczęście, którego tak pragnie, będzie musiała zejść do Świata Podziemi, aby zmierzyć się z samą sobą, a jednocześnie z brzydotą, skąpstwem, chciwością i nienawiścią, które ciągle jej towarzyszą.

Przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena przekazuje we współczesnej, przystępnej dla dzieci formie uniwersalne wartości - szacunek, szczerość, wdzięczność. Spektakl w ciepłyi zabawny sposób pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie dają pieniądze, ale miłość i troska najbliższych.

Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy wykonują osiem piosenek skomponowanych przez Piotra Klimka, jednego z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki do spektakli teatralnych w Polsce. Piosenkom towarzyszą projekcje multimedialne autorstwa młodej, nagradzanej artystki Agnieszki Waszczeniuk. Wyjątkowym atutem przedstawienia są także elementy teatru cieni, wykorzystywane w tajemniczym Świecie Podziemi.

Przedstawienie jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat.

(-)
Materiał Teatru
16 lutego 2017

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...