Ambientowe spotkanie w Cricotece

"Cisza" zawitała do Cricoteki.

Wibrujące plamy barw zamienione na dźwięki. Specyficzne rozumienie czasu i przestrzeni przełożone na muzykę. W niedzielę Cricoteca zaprasza na niezwykłe spotkanie, podczas którego nowoczesny dźwięk i sztuka Tadeusza Kantora stopią się w jedno.


Cykl spotkań z ambientową elektroniką "Cisza" zawitał do Cricoteki.

Tym razem główną inspiracją dla twórców stał się dorobek Tadeusza Kantora. Paweł Pruski, Wojtek Kiwer i Aleksander Pawlus, artyści związani z polską sceną muzyki elektroniczno-eksperymentalnej interpretują elementy myśli Kantora. Z jednej strony jest to próba retrospektywnego spojrzenia na wspomnianą twórczość - uchwycenie metodologii, holistycznego myślenia o sztuce. Z drugiej, próba refleksji nad propozycją Kantora.

Wibrujące plamy barw zamienione zostały na dźwięki. Specyficzne rozumienie czasu i przestrzeni przełożone zostało na niezdeterminowaną strukturę kompozycji.

- Na gości czekają ciemne przestrzenie, miękkie poduszki i piękna ambientowa podróż z trzema doświadczonymi przewodnikami po ciszy i dźwięku. Można leżakować, można lewitować - zapowiadają organizatorzy.

Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Wojciech Matusik
Dziennik Polski
11 stycznia 2020
Portrety
Tadeusz Kantor

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...