Amerykańscy studenci w Warszawie

Pace School of Performing Arts w TR Warszawa

18 i 19 czerwca 2017 TR Warszawa będzie gościć studentów reżyserii i aktorstwa z Pace School of Performing Arts z Nowego Jorku.

Podczas pobytu w Polsce studenci wezmą udział m in. w warsztatach prowadzonych przez Grzegorza Jarzynę, które odbędą się 19 czerwca w TR Warszawa. Studenci zobaczą również wyprodukowany przez TR Warszawa film „Między nami dobrze jest" wg sztuki Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny oraz spektakl „Puppenhaus. Kuracja" wg tekstu Magdy Fertacz w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego.

Pace School of Performing Arts jest częścią Dyson College of the Arts and Sciences, należącego do Pace University, jednej z najważniejszych uczelni w Nowym Jorku, której siedziba znajduje się na Dolnym Manhattanie. Studenci, którzy przyjadą do Polski, uczestniczą w specjalnym programie International Performance Ensemble, podczas którego uczą się pracy zespołowej, tworząc własne przedstawienia. Program indywidualnych studiów, prowadzony przez profesjonalistów, jest unikalny w amerykańskich szkolnictwie artystycznym. Na II roku studenci zdobywają doświadczenie podczas wyjazdów zagranicznych, połączonych z prezentacją przedstawień.

Razem ze studentami do Warszawy przyjedzie dyrektor programu The International Performance Ensemble, prof. Ion Cosmin Chivu. Urodzony w Rumunii i mieszkający w Nowym Jorku wykładowca i reżyser zrealizował ponad 50 produkcji teatralnych w teatrach profesjonalnych i uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Grecji, Włoszech, Rumunii i Tajlandii. Jeden z jego najnowszych spektakli - „The Mutilated" Tennessee Williamsa został w 2014 roku nominowany do nagrody Drama League w kategorii najlepszego wznowienia i znalazł się wśród przedstawień, polecanych przez New York Times i Time Out. Ion Cosmin Chivu ukończył studia reżyserskie w słynnej Actors Studio Drama School w nowojorskiej New School oraz aktorstwo na Akademii Sztuki im. G. Enescu w Rumunii.

Więcej informacji na stronach:
http://performingarts.pace.edu i http://www.cosmin.nyc

 

(-)
Materiał Teatru
17 czerwca 2017
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...