Andersen zaprasza

"Latający kufer" - reż. Arkadiusz Klucznik - Teatr Andersena w Lublinie

Teatr. H.Ch. Andersena zaprasza 16 sierpnia o godz. 12 na spektakl "Latający kufer" w reż. Arkadiusza Klucznika i Ece Okaya. Będzie to okazja aby na chwilę, skryć się przed słońcem, poszybować wysoko i przeżyć prawdziwą turecką przygodę.

Twórcy spektaklu wplatając w orientalną opowieść losy samego Andersena, a także korzystając z innych wątków jego baśni ("Brzydkiego Kaczątka") opowiadają nam historię, w której magia miesza się z realizmem, a świat wschodniego orientu ze znaną nam współczesnością.

Nasz bohater, po stracie ojca, majątku, i rzekomych przyjaciół, zostaje sam. Jego jedynym dobytkiem jest stary kufer, który zupełnie niespodziewanie ujawnia swoje cudowne zdolności. Szybując ponad chmurami, Hans dociera aż do Istambułu. Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki. Sułtan, jej ojciec, trzyma dziewczę pod kluczem, by ustrzec ją przed wywróżoną nieszczęśliwą miłością. Hans i turecka księżniczka Esma od razu przypadają sobie do gustu. Dzięki umiejętności opowiadania baśni, naszemu bohaterowi udaję się również zdobyć przychylność sułtana i jego żony i nie stracić głowy (dosłownie). Zachwyconym Turkom, Hans serwuje opowieść o... Brzydkim Kaczątku, wciągając cały dwór w zabawę odegrania ról z kaczego podwórka. Ślub naszego bohatera i księżniczki jest już niemal pewny. Jednak wróżba mówi swoje, bo przecież nie łatwo jest zmienić los zapisany w gwiazdach.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej oraz w kasie Teatru w cenie: 25zł

Kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

(-)
Materiał Teatru
12 sierpnia 2015

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia