Anna Krzysztofik-Buczyńska

pianistka

Ukończyła z wyróżnieniem: PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu mgr H. Gacki-Krzysztofik, OSM I i II st. w Bytomiu w klasie mgr M. Zegalskiej oraz studia magisterskie i podyplomowe w AMFC w Białymstoku w klasie prof. J. Kadłubiskiego. Jako pianistka brała udział w wielu konkursach i przesłuchaniach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem A. Orłowieckiego /Rosja/, J. Rosea /USA/, A. Jasińskiego, Cz. Stańczyka, M. Catanii /Włochy/, M. O\'Rourke /Irlandia/, J. Banowetza /USA/, A. Wodnickiego /USA/ oraz DUO PEPICELLI /Włochy/. Naukę gry na klawesynie rozpoczęła w Filii AMFC w Białymstoku pod kierunkiem ad. P. Wilczyńskiego, a następnie u mgr E. Adamczyk. W 2003 roku podjęła studia magisterskie w klasie klawesynu ad. L. Stawarz. Ukończyła je z wyróżnieniem w czerwcu 2008 roku. Wystąpiła z recitalem klawesynowym w Kościele Św. Krzyża w Warszawie /2006/.

Jako solistka wzięła udział w Forum Muzyki Dawnej w AMFC w Warszawie /2006/, a także w 12 Dniach Bachowskich w AM w Krakowie /2007/. Jako klawesynistka i pianistka bierze czynny udział w życiu muzycznym miasta i regionu. Jest współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415, z którym występuje jako solistka i kameralistka, wykonując partie basso continuo na klawesynie lub pozytywie. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując tam partie fortepianu i czelesty. Brała udział w koncercie Filharmoników w Sankt-Petersburgu w Smolnym Soborze w roku 2006, a także w tournée koncertowym w Szwecji (Sztokholm-Goeteborg) w roku 2009. Dzięki grze na kilku instrumentach wykonuje muzykę od XVI - wiecznej do współczesnej.

Pracuje jako nauczyciel fortepianu w PSM I st. nr 3 w Białymstoku, pełniąc jednocześnie funkcję wicedyrektora, a także jako akompaniator w UMFC Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku.

(-)
Materiały OiFP
19 stycznia 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia