Aquarius i Teatr V6 w bąbelkowym nastroju

"Aquarius"- reż. Tomasz Filipiak - Teatr Tańca V6 w Łodzi

Premierowym spektaklem "The best of Aquarius" scena rewiowa Teatr V 6 będzie czcić swoje trzecie urodziny. Z tej okazji przygotowany został premierowy spektakl akrobatyczny, który nawiązuje do tradycji cirque nouveau

"Zdobywanie i poznawanie przestrzeni stało się przeznaczeniem człowieka. Życie wśród gwiazd i w głębinach morskich - marzeniem. Dla nas niebo i morze to żywioły, życie bez siły grawitacji, droga do wolności" - piszą na stronie swego teatru łódzcy artyści.

Obchodzone przez Teatr V6 trzecie urodziny to jedyna szansa, by obejrzeć na nowo zaaranżowane show "Aąuarius", od którego scena rozpoczęła swoją działalność przy ul. Żeromskiego. Pierwotny spektakl został wzbogacony o nowe sceny, wątki oraz wspaniałe akrobacje w wykonaniu czołowych polskich artystów związanych z Teatrem V6.

W programie zaplanowano między innymi akrobacje w sieci, na szarfie, dwójkę siłową oraz Flymena.

Przedstawienie sięgające swymi korzeniami do tradycji cirąue nouveau nie posiada konkretnej fabuły. Jest sekwencją bajkowych obrazów malowanych kolorem, światłem, kostiumem oraz przepiękną muzyką.

Spektakl będzie można obejrzeć dwukrotnie w środę, 27 kwietnia oraz w czwartek, 28 kwietnia, na scenie Teatru V6 w Łodzi.

Łukasz Kaczyński
Dziennik Łódzki
26 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...