Arcydzieło światowej klasyki

"Sonata Kreutzerowska" - reż. Grzegorz Mrówczyński - Teatr Rampa w Warszawie

13 marca w Teatrze Rampa premiera "Sonaty Kreutzerowskiej" Lwa Tołstoja w adaptacji i reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego.

"Sonata kreutzerowska" na Scenie Kameralnej Teatru Rampa to intrygująca tragikomedia na podstawie opowieści Lwa Tołstoja. To pełne ironii studium zazdrości i niebezpiecznej bliskości miłości i nienawiści. Główny bohater zwierza się nam z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa i licznego potomstwa. Opowiada o tym jak, chcąc wynagrodzić żonie trudy codzienności, zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Zwieńczeniem spotkań jest wykonanie słynnej "Sonaty kreutzerowskiej" Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Czy chodzi tu jednak tylko o muzykę?

Nieskrywane zadowolenie, a nawet fascynacja żony wywołuje w mężu gwałtowny wybuch zazdrości i jest zapowiedzią nieuchronnej katastrofy. Autor "Anny Kareniny" stawia odwieczne pytania o szanse na idealny związek mężczyzny i kobiety, ukazując jednocześnie absurdy zazdrości.

Ciekawe dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają Widzom tołstojowskie dylematy, zaś urokliwa scenografia i piękne kostiumy podkreślają kontrastową oprawę dla burzliwych sytuacji scenicznych.

Premiera 13 marca godz.19.30

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2014

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia