Art - Generacje

"Generation Express 1960_2060" - reż. John Somers

W najbliższy piątek 28.06.2013 o godz. 18.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się premiera międzypokoleniowego spektaklu "Generation Express 1960_2060" w reżyserii Johna Somersa. Spektakl jest zwieńczeniem projektu ART-GENERACJE prowadzonego przez Drama Way Fundację Edukacji i Kultury od kwietnia 2013 r.

ART-GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego bezpośrednimi adresatami są młodzi ludzie (Młodzież w wieku 18-35 lat) i seniorzy (dojrzała Młodzież 55+). Projekt rozpoczęły w kwietniu warsztaty darmowe bazujące na wymianie myśli i opowieści między dwoma pokoleniami, następnie rozwijane we współpracy z Johnem Somersem, zaowocują stworzeniem spektaklu. Efekty tej pracy zobaczymy już w piątek 28 czerwca podczas premiery "Generation Express 1960_2060". Uczestnikami warsztatów, a tym samym aktorami spektaklu są Młodzi i Seniorzy, którzy spotkają się na scenie, aby wspólnie zaprezentować historie młodości Seniorów w latach 60 tych XX w. i wyobrażenie czasów starości Młodych w latach 60 tych XXI w. Opiekę nad całym procesem obejmują trenerki z Fundacji Drama Way oraz pomysłodawca projektu John Somers – reżyser, założyciel Tale Valley Community Theatre, wybitny brytyjski specjalista z zakresu pracy teatralnej ze społecznością.

Teatr ze społecznością (ang. Community Theatre - CT) to interaktywna metoda działań animacyjnych adresowanych do konkretnych społeczności. Jej celem jest integracja danej społeczności poprzez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym. Rezultatem jest zwykle przygotowanie i realizacja z osobami należącymi do społeczności, a nie będącymi profesjonalnymi aktorami - spektaklu teatralnego opartego o historie ludzi, wydarzania czy opowieści ważne dla danej społeczności.
Zgodnie z ideą Teatru ze społecznością, zasadą realizatorów jest oddanie przestrzeni do tworzenia i działania uczestnikom na każdym etapie projektu ART-GENERACJE. Dzięki temu - bazując na naturalnych talentach i wewnętrznej motywacji zaangażowanych osób, powstanie spektakl w którym to sami uczestnicy grają na scenie, tworzą muzykę, teksty piosenek, kostiumy, scenografię, efekty specjalne czy prezentacje multimedialne. Tym samym, każda zainteresowana osoba może mieć swój wkład w proces twórczy, w zależności od swoich chęci, zainteresowań i możliwości czasowych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie, brytyjska organizacja Tale Valley Community Theatre oraz Warszawski Chór Żeński Harfa.

SPEKTAKLE:
28.06. 2013 (piątek) godz. 18:00
29.06.2013 (sobota) godz. 16:00 oraz 18:00
wstęp wolny, rezerwacja miejsc: maria.kwiatek@dramaway.pl
Łazienki Królewskie: Podchorążówka - Sala Musztry
(http://www.lazienki-krolewskie.pl/Podchorazowka.html)

Więcej informacji o projekcie:
www. fundacja.dramaway.pl/ ; www.facebook.com/dramaway
Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/398992250209677/

(-)
Materiał Organizatora
28 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia