Artyści kijowscy polskim dzieciom

"Korowód tańca" i "Wesoła bajka o smutnej królewnie" - Teatr Młodego Widza w Kijowie

Teatr założony został w 1993 roku przez profesjonalnych aktorów teatru Młodego Widza w Kijowie. Do roku 2003 pracował jako Teatr Eksperymentalny na Kijowskiej Akademii Mogilańskiej realizując spektakle ze światowego klasycznego i współczesnego repertuaru, bardzo krótkim czasie stał się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego

Od 1994 roku rozpoczął produkcję ulicznych spektakli teatralnych które były prezentowane m.in. w Słowacji, Niemczech, Dani , Cyprze, Tunezji, Turcji, Bahrajnie oraz na licznych festiwalach w Polsce. Znany jest z realizacji widowisk plenerowych : Karnawał" , Marko Piekielny", Pomiędzy niebem i ziemią i Hołubka, które łączą ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, tradycyjnie używanymi w spektaklach plenerowych. W 2011 roku aktorzy Teatru KET - artystyczna rodzina Svietlakovych powołała zespól Highlights", który jest kontynuatorem dokonań KET na ulicy. 

Korowód tańca

Scenariusz i reżyseria: Anatolij Pietrov, Oleksandr Svietlakov
Występują: Oleksiy Pastukhov , Maryna Mazepa/ Alicja Kabała, Polina Kapustina / Weronika Weremenko, Anatolii Marempolskyi, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr Svietliakov, Anna Svietliakova, Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova, Wasyl Bułat..

"Korowód tańca" to bardzo żywiołowy i kolorowy spektakl uliczny zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość przedstawianych scen wciągają publiczność do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę ,w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, pop dance ale także ukraińska hołubka. Spektakl (bez tekstu) ok 60 min.

Cyrk, Rio de Janeiro, motyle, flamenco... - to wszystko pojawiło się w świdnickim Rynku połączone w taneczny korowód. Festiwal Teatru Otwartego i jego wieczorny spektakl obejrzeli tłumnie zgromadzeni mieszkańcy. Publiczność zobaczyła wiele odsłon szczudlarskich i każdą nagrodziła gromkimi brawami. doba.pl

Feeria kolorów, świetna muzyka, bogactwo i różnorodność kostiumów no i oczywiście niesamowita, wręcz czasami wyczynowa gra aktorów pozwoliła oglądać spektakl z ogromną ciekawością, nawet w strugach deszczu. Photoolga

Wesoła bajka o smutnej królewnie

Scenariusz i reżyseria: Oleksandr Svietlakov
Scenografia: Oleksandr Svietlakov, Kostiumy Irena Svietlakova
Występują: Maryna Mazepa , Weronika Weremenko , Anatolii Marempolskyi, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr Svietliakov jr., Anna Svietliakova Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova, Wasyl Bułat.

Historia znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie wzbogacona przez nasz teatr o nowe wątki. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i Chata na Kurzej Stopce. Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z dziecięcą publicznością spektakl uliczny dedykowany jest nie tylko dla najmłodszej widowni.
Spektakl (bez tekstu) trwa 50 min.

Młodość i żywiołowość zespołu połączone z doświadczeniem zdobytym na festiwalach europejskich przyniosły znakomite efekty w postaci dynamicznych i barwnych spektakli.

(-)
Materiał Teatru
24 kwietnia 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia