Audiodeskrypcja przedstawienia Banialuki

"Czerwony Kapturek" - reż. Alexander Andrzej Łabiniec - Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej

W czwartek 30 kwietnie na terenie Teatru Lalek Banialuka Fundacja TVNET dokonała rejestracji przedstawienia Agaty Sowy „Czerwony Kapturek” (reżyseria i scenografia Aleksander A. Łabiniec, muzyka Krzysztof Maciejowski). Niepozbawione humoru widowisko, w którym wszystkie postaci grają aktorzy w żywym planie, a plastyczna scenografia oraz maski i lalki wprowadzają w bajkową atmosferę zostało wybrane spośród wielu widowisk dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

Zarejestrowany materiał zostanie następnie przekazany audiodeskryberowi, którego zadaniem będzie stworzenie opisu. Z pomocą niewidomego asystenta przetestuje on przygotowany tekst, a na koniec materiał zostanie nagrany. Gdy powstanie pierwsza wersja, do testów zaproszona zostanie grupa osób niewidomych, która oglądając materiał wideo za pomocą Internetu, będzie mogła się z nim zapoznać i wyrazić opinię. Uwagi zostaną przekazane do audiodeskrybera – w ten sposób, dzięki konsultacjom, powstanie ostateczna wersja tekstu.

Audiodeskrypcja „Czerwonego kapturka" jest częścią projektu „Audiodeskrypcja przez Internet teatru dla dzieci i młodzieży z wadą wzorku". (Program finansowany z Funduszy EOG). Do udziału w przedsięwzięciu zaproszonych zostało sześć teatrów z całej Polski. Premiera audiodeskrybowanego spektaklu odbędzie się na początku przyszłego sezonu teatralnego. Następnie widowiska zostaną udostępnione osobom niewidomym i słabo widzącym poprzez stronę internetową audiodeskrybowane.pl.

(-)
Materiał Teatru
6 maja 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...