Audycja miłosna. Odcinek 1 - Kalina

"Audycja miłosna" - reż. Agata Puszcz - Teatr Polski w Bielsku-Białej

13 lipca 2020 o godz. 19:00 zapraszamy na premierę pierwszego odcinka „Audycji miłosnej” pt. „Kalina” z udziałem aktorów Teatru Polskiego.
Bezpłatna premierowa emisja odbędzie się na vod.teatr.bielsko.pl. Konieczna jest wcześniejsza (bezpłatna) rejestracja na platformie.

Słuchowisko stylizowane jest na dawne audycje radiowe i prowadzone w lekki, humorystyczny sposób. Jego akcja dzieje się w czasach PRLu, kiedy to otwarty związek pisarza i aktorki staje się głośnym skandalem. Historia słynącej z eksponowania swej cielesności i łamania wszelkich norm społecznych Kaliny będzie znana tym słuchaczom, którzy obejrzeli wcześniej spektakl Teatru Polskiego pt. „Wyspa Kalina". Dodatkowo w słuchowisku pojawią się znane piosenki aktorki w nowych aranżacjach oraz czytane przez Dygata fragmenty jego opowiadania „W cieniu Brooklynu". Usłyszą Państwo, że miłość pary atakowana jest przez władzę i publikę ze względu na rozpad poprzedniego związku pisarza, który postanowił zostawić córkę i małżonkę dla polskiej Marilyn Monroe, niejednokrotnie oskarżanej o podsycanie wizerunku seksbomby i rozwiązłość.

W pierwszym odcinku audycji będzie można usłyszeć aktorów Teatru Polskiego: Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, Grzegorza Sikorę, Kazimierza Czaplę, Adama Myrczka, Marię Suprun, Michała Czadernę i Mateusza Wojtasińskiego.

„Audycji miłosnej" towarzyszyć będzie „Polska Kronika Radiowa... z przymrużeniem oka" stworzona przez seniorów, którzy wspominają czasy PRLu i sławne postaci z tamtych lat, a będzie ona dostępna na platformie vod.teatr.bielsko.pl

Serdecznie zapraszamy!

AUDYCJA BĘDZIE DOSTĘPNA BEZPŁATNIE OD 13 LIPCA 2020 DO 30 KWIETNIA 2021 na vod.teatr.bielsko.pl

Zuzanna Bojda "Audycja miłosna. Kalina."
reżyseria - Agata Puszcz
muzyka - Piotr Matusik
produkcja dźwiękowa - Krzysztof Maciejowski
Premiera 13 lipca 2020 na vod.teatr.bielsko.pl
O projekcie „Audycja miłosna":

W ramach projektu „Audycja miłosna" powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego „Audycja miłosna" z udziałem aktorów oraz cztery nagrania „Polskiej Kroniki Radiowej... z przymrużeniem oka" z udziałem seniorów.
Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRLu i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów. Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury (kompozycji Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski, czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz). „Audycja miłosna" będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania online.

W bohaterów audycji wcielą się aktorzy Teatru Polskiego, reżyseruje Agata Puszcz, autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda, opracowaniem muzycznym i kompozycją zajmą się Krzysztof Maciejowski i Piotr Matusik.

Irena Świtalska
Materiał nadesłany
13 lipca 2020

Książka tygodnia

Chłopiec z łabędziem
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Ingmar Villqist

Trailer tygodnia