Avant Art 2013

prezentacja w Warszawie

W Warszawie trwa festiwal „ДА! ДА! ДА! - pierwsza od lat tak szeroka prezentacja współczesnego teatru rosyjskiego w Polsce. Swoje miejsce w przestrzeni festiwalu będzie miał również Avant Art, którego tegoroczna, 6. już., edycja poświęcona będzie sztuce rosyjskiej.

Jego celem jest zaprezentowanie nowych zjawisk i trendów w rosyjskiej inscenizacji, dramaturgii i sztuce aktorskiej oraz przybliżenie polskiemu odbiorcy postaci ważnych twórców rosyjskiej sceny. W programie festiwalu „ДА! ДА! ДА!" znalazło się ponad 70 wydarzeń: spektakle, spotkania z twórcami, konferencje oraz koncerty. Projekt „ДА! ДА! ДА!" organizowany jest przez Instytut Adama Mickiewicza i Festiwal „Złota Maska".

Swoje miejsce w przestrzeni festiwalu będzie miał również Avant Art, którego tegoroczna, 6. już., edycja poświęcona będzie sztuce rosyjskiej. Zapraszamy na prezentację Avant Art Festival „Rosja", która odbędzie się 2 czerwca o godz. 14 w Klubie Festiwalowym (BAR STUDIO przy Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1). O Avant Art i programie tegorocznej edycji opowie dyrektor festiwalu - Kostas Georgakopulos.

Avant Art Festival odbędzie się w dniach 4-13 października we Wrocławiu. AAF 2013 to przede wszystkim muzyka, tear, film oraz polsko-rosyjskie projekty koprodukcyjne.

Wiecej o Avant Art Festival 2013 wkrótce na www.avantart.pl oraz facebooku.

(-)
Materiał Organizatora
1 czerwca 2013
Portrety
Grzegorz Bral

Książka tygodnia

Mewa. Egzemplarz reżyserski Krystiana Lupy
Akademia Sztuk Teatralnych
Krystian Lupa

Trailer tygodnia