Baj Pomorski jedzie do Chorwacji

"Podróże Guliwera" - reż: Ondrej Spišak

Teatr Baj Pomorski wystąpi na jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci w Šibeniku w Chorwacji

W chorwackim Šibeniku od 19 czerwca do 3 lipca trwa jubileuszowy, Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci, jeden z największych i najstarszych festiwali europejskich adresowanych do małego i młodego odbiorcy oraz twórcy sztuki. Teatr Baj Pomorski zaprezentuje na letniej scenie festiwalu "Podróże Guliwera" w reż. Ondreja Spišaka. Będzie to już druga wizyta toruńskiego zespołu w Šibeniku.

W 2003 roku Baj Pomorski wystawiał na tym festiwalu "Pierścień i różę" w reż. J. Ryla-Krystianowskiego. "Podróże Guliwera" to przedstawienie, które bardzo mocno angażuje wyobraźnię dziecka i z łatwością przekracza granice językowe. Te fragmenty, w których słowo spełnia ważną rolę, zostaną zagrane po chorwacku. Teatr Baj Pomorski wystąpi w Šibeniku 2 lipca wieczorem. Na program teatralny festiwalu złożą się ponadto przedstawienia zespołów z Włoch, Węgier, Słowenii, Holandii, Chorwacji i Kanady.

Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci w Šibeniku ma bardzo szeroką formułę prezentowania różnych obszarów sztuki dla dziecka i dziecka: od literatury, plastyki i muzyki przez teatr, taniec po film. Podczas jubileuszowej, 50 tej edycji, odbędzie się około 360 wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży, które angażują dziecko nie tylko jako odbiorcę, ale i twórcę.

(-)
Materiały z teatru
30 czerwca 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia