Baj Pomorski nie zmienił kursu

odpowiedź Zbigniewa Lisowskiego

Spektakle dla młodzieży i dorosłych, które faktycznie znajdują się w szerokiej ofercie Teatru Baj Pomorski, są wydarzeniami sporadycznymi, choć faktycznie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności i pokazują otwartość instytucji na widza w każdym wieku. Nie oznacza to jednak, że instytucja zmieniła swój kurs - Zbigniew Lisowski, dyrektor Teatru Baj Pomorski odpowiada Annie Wołek, szefowej Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

Po publikacji wywiadu z Anną Wołek, dyrektor Impresaryjnego Teatru Muzycznego pt. "Lekką sztuką prosto w serce", otrzymaliśmy odpowiedź z Teatru "Baj Pomorski".

Dyrektor Anna Wołek stwierdziła, iż: "Nie chcę oceniać, kto jest lepszy, a kto gorszy. Proszę jednak spojrzeć, że taki Baj Pomorski z założenia powinien być teatrem, który proponuje spektakle dla dzieci i młodzieży. Z perspektywy minionego roku mogę stwierdzić, że nastawia się raczej na dorosłego widza".

W roku 2014, w trakcie, którego zachodziły na siebie sezony artystyczne 2013/2014 i 2014/2015 w Baju Pomorskim odbyły się następujące premiery:

> 23 marca 2014 "Wąż" - spektakl dla dzieci od lat 5

> 22 czerwca 2014 "Brzdęk i Dźwięk" - spektakl dla dzieci w wieku 1-4, czyli "naj, naj"

> 28 września 2014 "W Dolinie Muminków" - spektakl dla dzieci od lat 5

> 30 listopada 2014 "Dzieci z Bullerbyn" - spektakl dla dzieci od lat 7.

Spektakle dla młodzieży i dorosłych, które faktycznie znajdują się w szerokiej ofercie Teatru Baj Pomorski, są wydarzeniami sporadycznymi, choć faktycznie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności i pokazują otwartość instytucji na widza w każdym wieku. Nie oznacza to jednak, że instytucja zmieniła swój kurs, od lat skierowany na najmłodszego widza. Tym bardziej nie zgadzamy się z opinią dyrektor Anny Wołek.

Zbigniew Lisowski, dyrektor Teatru Baj Pomorski

(-)
Nowości
13 stycznia 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia