Bajka dla dorosłych

"Pretty Woman – The Musical" - reż. Wojciech Kościelniak - Krakowski Teatr Variete

Prostytutka o złotym sercu, która kradnie serce bogatemu przedsiębiorcy to bajka dla dorosłych. Taka, która zdarza się dziś w Los Angeles i Hollywood. Tam też spełniają się marzenia. Kto z nas nie lubi bajek? Kto z nas nie marzy o wyjątkowej miłości? Krakowski Teatr VARIETE zaprasza do świata, w którym przydarza się niezwykła miłość i spełniają się wielkie marzenia!

Prostytutka Vivian Ward zostaje zatrudniona przez biznesmena Edwarda Lewisa na tydzień jako reprezentacyjna dama do towarzystwa. Czy świadczącą usługi przy Alei Gwiazd Vivian i Edwarda, zapracowanego miliardera zjawiającego się w Los Angeles w interesach i przyzwyczajonego do życia w luksusie, połączy coś więcej niż przelotna „zawodowa" relacja?

Premiera zabawnego i wzruszającego filmu „Pretty Woman" w reżyserii Garry'ego Marshalla stała się w 1990 roku hollywoodzkim wydarzeniem sezonu. Rola Vivian uczyniła z młodziutkiej i rozpoczynającej swoją karierę Julii Roberts jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd wielkiego ekranu, a filmowa postać Edwarda umocniła pozycję Richarda Gere jako mężczyzny z marzeń wielu kobiet.

„Pretty Woman – The Musical" powstał na podstawie książki i scenariusza napisanego wspólnie przez reżysera filmu Garry'ego Marshalla i scenarzystę J. F. Lawtona. Muzykę, w rock and rollowym stylu przełomu lat 80. i 90., skomponował Bryan Adams – ikona muzyki rockowej i zdobywca nagrody Grammy, a teksty piosenek napisał współpracujący z nim od wielu lat Jim Vallance. Duet Adams-Vallance znany jest z list przebojów m.in. dzięki takim hitom jak „Summer of '69", „Cuts like a knife", czy „Heaven". Premiera musicalu na Broadwayu odbyła się 16 sierpnia 2018 roku, ustanawiając czterokrotny rekord sprzedaży w Nederlander Theatre oraz trzykrotnie zdobywając nagrodę publiczności Audience Choice Award.

Krakowski Teatr VARIETE jest trzecim teatrem w Europie, zaraz po Piccadilly Theatre na West Endzie i Stage Theatre an der Elbe w Hamburgu, w którym widzowie mogą zobaczyć „Pretty Woman – The Musical".

Współczesna bajka o kopciuszku i uwielbiana na całym świecie kultowa komedia romantyczna ponownie będzie bawić i wzruszać widzów, tym razem na scenie teatralnej i w broadwayowskim stylu.

Paulina Zięciak
Materiał Teatru
13 lutego 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia