Bajkobus rusza w trasę

"Kamienna głowa" - Wrocławski Teatr Lalek

Z dwóch plenerowych spektakli dowiemy się, skąd w katedrze wrocławskiej wzięła się kamienna głowa i kiedy Piwnica Świdnicka ożywa.

Z dwóch plenerowych spektakli dowiemy się, skąd w katedrze wrocławskiej wzięła się kamienna głowa i kiedy Piwnica Świdnicka ożywa. 
Bajkobus wraca po zimowej przerwie na wrocławskie ulice. Wraca mocnym uderzeniem, bo premierą nowego spektaklu pt. "Kamienna Głowa", według sztuki Mariusza Urbanka i w reżyserii Józefa Frymeta. 

Widzowie obejrzą spektakl na Ostrowie Tumskim. Dowiemy się, skąd na południowej ścianie wieży katedry wrocławskiej wzięła się tajemnicza kamienna głowa. Bohaterem legendy jest Henryk, który dla ukochanej kobiety, pięknej córki złotnika, wstąpił do zbójeckiej bandy. Wkrótce jednak okazuje się, że powrót do uczciwości może być trudniejszy niż się wydaje. 

- Jest to historia tragiczna - o wielkim, niespełnionym uczuciu, oparta na autentycznej wrocławskiej legendzie i zainscenizowana w niezwykle widowiskowy, baśniowy sposób. Opowiadamy ją dzieciom, bo przecież uczucia nie są przypisane do jakiegoś konkretnego wieku - mówi reżyser. 

"Kamienna głowa" to trzecia część cyklu "Legendy wrocławskie", w ramach którego sztuki można było oglądać w ubiegłym roku. Także w sobotę, o godz. 18, odbędzie się plenerowa premiera (koło Piwnicy Świdnickiej w Rynku) sztuki "Opowieść piwniczna", znanej widzom z desek Teatru Lalek. To czwarta odsłona "Legend wrocławskich". 

*** 
"Kamienna głowa" 
okolice katedry na Ostrowie Tumskim 
sobota g. 12 
wstęp wolny

Marta Wróbel
POLSKA Gazeta Wrocławska
2 maja 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia