Bajkobus teatralnym wydarzeniem roku

Nagroda Marszałka z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Pomysłodawcą Bajkobusa jest dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek Robert Skolmowski

Bajkobus najciekawszym teatralnym  wydarzeniem artystycznym  roku 2008!

Wrocławski Teatr Lalek zdobył Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego  z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w najbardziej prestiżowej kategorii – „Najważniejsze teatralne wydarzenie artystyczne roku 2008” za BAJKOBUS

Bajkobus to niezwykły teatralny wehikuł , będący repliką neobarokowego gmachu Wrocławskiego Teatru Lalek, w którym wystawiane są widowiska z cyklu Legendy Wrocławskie i Krasnoludki Wrocławskie.

W ubiegłym roku w Bajkobus zagrał plenerowe spektakle dla 13.000 wrocławskich dzieci!

W każdy weekend znaleźć można go było na Bajkoprzystankach, na których grane były kolejne części szalonych przygód krasnoludków i nastrojowe legendy. W tym roku Bajkobus pojawi się nie tylko we Wrocławiu, ale też w miastach i miasteczkach Dolnego Śląska.

„Bajkobus to wielkie marzenie o tym, aby Wrocławski Teatr Lalek i jego aktorzy mogli jeździć do dzieci z terenu całego Dolnego Śląska. Do dzieci, które rzadko mają możliwość dotarcia do teatru lalek lub nigdy w nim nie były. (…) Bajkobus to radość i zabawa dla dzieci i duma mieszkańców najpiękniejszego miasta w Polsce.”
Roberto Skolmowski - dyrektor naczelny i artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, autor pomysłu  Bajkobusa

To nie jedyne laury dla wrocławskich lalkarzy:  Agata Kucińska, wybitna aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek otrzymała nagrodę w kategorii  „Najlepszy artysta lalkarz roku 2008”.

Anna Hejno
Materiały Teatru
28 marca 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia