Bajkobus wraca z mamutem

"Powrót mamuta" - reż. Radosław Kasiukiewicz - Wrocławski Teatr Lalek

Na spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek "Powrót mamuta" będzie można natrafić od 15 kwietnia przy Bajkoprzystanku pod Pręgierzem i - uwaga - w Ogrodzie Staromiejskim

Bajkobus odniósł jeden z największych sukcesów teatralnych we Wrocławiu: został okrzyknięty przez prasę Fajerwerkiem roku 2008, jest laureatem Wrocławskiej Nagrody Teatralnej 2008 (za "Legendy wrocławskie"), otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Najważniejszego Teatralnego Wydarzenia Artystycznego 2008, był również nominowany do Innowatora 2008. W roku 2010 zajął III miejsce w plebiscycie "Hity Dekady Polski - Gazety Wrocławskiej" 

Bohaterem spektaklu jest mały Mamut, odnaleziony przez wrocławskiego lodziarza w bryle lodu z Antarktydy. W poszukiwaniu rodziców maluch opuszcza budkę z lodami i rozpoczyna wędrówkę po Wrocławiu. Przeżywa mnóstwo zabawnych przygód, spotyka ciekawych ludzi: beztroskiego Rastamana i demonicznego Fryzjera, zaprzyjaźnia się z wrocławskim krasnalem, a w końcu ulega urokowi pięknej Słoninki.


Bajkobus w kwietniu:
15, 16, 17 kwietnia 2011 o godz. 16.00 - "Powrót Mamuta" - Bajkoprzystanek pod Pręgierzem.
29 kwietnia 2011 o godz. 16.00 - "Powrót Mamuta" - Ogród Staromiejski
30 kwietnia 2011 o godz. 14.00 - "Legendy wrocławskie" - Ogród Staromiejski

Anna Hejno
Materiały Teatru
15 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...