Bal dla Kopciuszka

"Kopciuszek" - reż. Bartosz Zaczykiewicz - Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

Kostiumowy „Kopciuszek" Jewgienija Szwarca w reżyserii dyrektora Teatru Bartosza Zaczykiewicza to najnowsza propozycja Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu dla młodych widzów. Premiera odbędzie się na deskach Dużej Sceny 24 lutego 2018 r.

Kaliski „Kopciuszek" będzie realizacją klasycznej ludowej baśni w adaptacji wybitnego radzieckiego dramatopisarza Jewgienija Szwarca. Na podstawie tego scenariusza powstał również znany doskonale starszemu pokoleniu radziecki film „Зо́лушка" z 1947 r.

W Bajkowym Królestwie od bardzo, bardzo dawna nie wydarzyło się nic niezwykłego, nad czym bardzo boleje stary Król. Aby zaradzić brakowi czarownych wydarzeń, postanawia zorganizować wielki uroczysty bal, który staje się okazją dla biednego Kopciuszka, aby odmienić swój parszywy los. Kaliski „Kopciuszek" to nie tylko popularna historia biednej sierotki, ale też przezabawna historia tęsknoty za magią i dawnymi zwyczajami.

W głównych rolach zobaczymy nowych aktorów teatru: Kopciuszka zagra Aleksandra Pałka, w roli Księcia zobaczymy Macieja Zuchowicza. W Króla wcieli się charyzmatyczny Marcin Trzęsowski.

Będzie to kolejny po przebojowej „Kolacji dla głupca" spektakl w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza w tym sezonie w Kaliszu. W „Kopciuszku" na Dużej Scenie zobaczymy w sumie osiemnastu aktorów – prawie cały zespół aktorski Teatru. Aktorzy wystąpią w bajkowych kostiumach projektu Izy Toroniewicz, uszytych z ogromną dbałością o szczegóły przez teatralną pracownię krawiecką. Toroniewicz zaprojektowała również scenografię do spektaklu. Spektakl wzbogacony będzie o muzykę skomponowaną przez nagradzaną kompozytorkę Katarzynę Brochocką. Choreografię stworzy Alexandr Azarkevitch: tancerz, choreograf, reżyser, wykładowca AHE w Łodzi.

Przedstawienie jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 5 lat. Więcej szczegółów na stronie internetowej Teatru: www.teatr.kalisz.pl.

(-)
Materiał Teatru
20 lutego 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia