Balladyna i Kirkor wybrani

Znane są wyniki castingu na główne role w przedstawieniu "Balladyna"

Rolę Balladyny zagra Julia Trembecka - 24-letnia absolwentka Wydziału Aktorstwa Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, pochodząca z Krakowa. Występowała m.in. w spektaklach dyplomowych AT wyreżyserowanych przez Maję Komorowską, Cezarego Morawskiego i Marcina Hycnara.

Rolę Kirkora zdobył Tomasz Kowalski - aktor, który w swoim dorobku ma liczne role filmowe i teatralne w teatrach polskich i francuskich. Kształcił się w Polsce (filologia angielska, filologia romańska, aktorstwo), we Francji (Conservatoire National Supérieur d'Art Dramatique de Paris, Studia magisterskie na Wydziale Literatury Francuskiej i Porównawczej na Sorbonie) oraz w Szwajcarii (reżyseria filmowa - ECAL-HEAD, Genewa).

O rolę Balladyny ubiegało się prawie dwieście aktorek, a o rolę Kirkora - siedemdziesięciu aktorów. Do udziału w castingu zaproszonych zostało siedemdziesiąt osób. Nadal trwają poszukiwania niepełnosprawnych fizycznie mężczyzn, którzy są chętni do zagrania ról epizodycznych w "Balladynie".

Premiera spektaklu "Balladyna" odbędzie się 12 grudnia jako główny punkt sezonu jubileuszowego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który w 2014 roku obchodzi siedemdziesięciolecie istnienia.

(-)
Materiał Teatru
13 września 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki