Bananowa ściana i malinowy królik

Owocowy repertuar WTL dla najmłodszych

"Ściana. banana" i teatralne słuchowisko "Wielka podróż malinowego królika" to dwie propozycje przygotowane przez Wrocławski Teatr Lalek na najbliższy weekend.

ŚCIANA.BANANA (27 kwietnia / sb / 15:00 Wrocławska Premiera) to plastyczny, muzyczno-ruchowy spektakl dla dzieci od 1 do 5 roku życia. LALE.Teatr - Twórcy PODŁOGOWA - tym razem zapraszają do wspólnego odkrywania Ściany. Jest to wrocławska premiera tego spektaklu.
Pierwsze wspomnienie: piękna, lecz zakazana tapeta, po której nie można pisać, malować i bazgrać. ŚCIANA.BANANA jest dostępna i można się nią pobawić. Jest bezpieczna, a jej chłód jest przyjemny i otwarty na dotyk. Aktorzy, jakaś Ona i jakiś On, przy pomocy prostych działań powołują do istnienia fantazyjne światy. Słowo mówione nie pojawia się na scenie, a prostota środków wyrazu pobudza i angażuje wszystkie zmysły widza.
Spektakl stworzyli, piosenki-dźwięki zaśpiewają, dźwięki zagrają i na scenie wystąpią: Janka Jankiewicz-Maśląkowska, Tomek Maśląkowski

TEATRALNE SŁUCHOWISKO Z MUZYKĄ NA ŻYWO SLUCHAJ! (28 kwietnia / nd / 13:00)
WIELKA PODRÓŻ MALINOWEGO KRÓLIKA J.Jakubowski
Tytułowy Malinowy Królik, choć niezwykle zapracowany, wciąż cierpi na brak pieniędzy. Na prośbę przyjaciela, podejmuje odważną próbę wyrwania się z błędnego koła codzienności, bierze urlop i wyrusza do lasu. Na swojej drodze spotyka wiele niezwykłych postaci, a wśród nich Lejdi Jagę, w której się zakochuje. W finale Lejdi Jaga i Malinowy Królik biorą ślub i z tej okazji otrzymują osobliwy prezent... WIELKA PODRÓŻ MALINOWEGO KRÓLIKA to zabawna refleksja o absurdach współczesnego świata, opowieść o tym, czy ucieczka z błędnego koła jest w ogóle możliwa.
Sztuka została wyróżniona w XXII konkursie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Opieką reżyserską zajęła się Katarzyna Donner, muzyką SzaZa, a czytają: Aneta Głuch-Klucznik, Agata Kucińska, Józef Frymet, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko

WEJŚCIÓWKI w cenie 5 zł.
Rezerwacja miejsc: Biuro Organizacji Widowni,
tel. 71 335 49 11 / 12 / 49

(-)
Materiał Teatru
27 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia