Barciś w Żelaznym

"Ściana" - reż. Artur Barciś - Teatr Żelazny w Katowicach

1 września Teatr Żelazny zaprasza na premierę spektaklu "Ściana" w reżyserii Artura Barcisia. W roli głównej Dariusz Kordek i Paweł Okraska.

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy... Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na "wysoki współczynnik awansu społecznego" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

W popisowa rolę Klienta wciela się Dariusz Kordek, gwiazda musicalu "Metro", znany z wielu przedstawień komediowych oraz udziału w pierwszym polskim serialu "Labirynt" na zmianę z Pawłem Okraską, krakowskim aktorem teatralnym znanym m.in. z filmu "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego.

(-)
Materiał Teatru
11 sierpnia 2018
Portrety
Artur Barciś

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia