Będą artyści z całego świata

Polski Teatr Tańca na Sibiu International Theatre Festival

Wydarzenie potrwa od 6 do 15 czerwca. Zespół PTT wystąpi pierwszego dnia Festiwalu, prezentując przedstawienie "Czterdzieści" w choreografii norweskiego artysty Jo Stromgrena.

Sibiu International Theatre Festival jest jednym z najbardziej znanych wydarzeń artystycznych w Europie. W tym roku na festiwalowej scenie oprócz Polskiego Teatru Tańca wystąpi m.in. legendarny zespół Batsheva Dance Company z Izraela. Nie zabraknie również koncertów, spektakli plenerowych i warsztatów, w których wezmą udział artyści z całego świata.

Wydarzenie potrwa od 6 do 15 czerwca 2014. Zespół PTT wystąpi pierwszego dnia Festiwalu, prezentując przedstawienie "Czterdzieści" w choreografii norweskiego artysty Jo Stromgrena. Przedstawienie powstało z okazji obchodzonego w ubiegłym roku jubileuszu czterdziestolecia Polskiego Teatru Tańca. Wyjazd poznańskiego zespołu odbywa się w ramach projektu pn.: "Budzik kulturalny: projekt działań promujących i aktywizujących kulturę Wielkopolski", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(-)
Materiał Festiwalu
6 czerwca 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki