Będą tańczyć

Śląski Teatr Tańca na Metropolitalnej Nocy Teatrów

Już 18 września Śląski Teatr Tańca zaprasza na pierwszą na Śląsku Metropolitalną Noc Teatrów. Tego wieczoru będziecie Państwo mogli nie tylko obejrzeć najnowsze przedstawienia Śląskiego Teatru Tańca, ale także wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz skorzystać z wielu atrakcji specjalnych przygotowanych z myślą o tej wyjątkowej okazji.

Spektakle

Dla tych, którzy najlepiej czują się w roli widza przygotowaliśmy szeroką ofertę przedstawień na scenie Śląskiego Teatru Tańca. Już o 16:00 rozpoczynamy prezentacją najnowszego spektaklu Laboratorium Choreograficznego ŚTT – „Zapętlonej” w choreografii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej. Ten spektakl stworzony przez kobietę, opowiadający o różnych odcieniach kobiecości, z pewnością zachwyci nie tylko żeńską część publiczności.

 Od godziny 18:00 zapraszamy na pokazy wieńczące liczne projekty społeczne i twórcze realizowane w Śląskim Teatrze Tańca. Na scenie zaprezentuje się Studio Teatru Dojrzałego ze spektaklem „Ach, te baby” oraz Mały Kierunek – teatr dzieci z niepełnosprawnością –  ze spektaklem „Pieśń źródła” (oba przedstawienia w choreografii Katarzyny Rybok). Ponadto obejrzeć będzie można pokaz Warsztatów Tańca Integracyjnego w choreografii Brytyjczyka Philla Williamsa.

O 19:30 na scenie Śląskiego Teatru Tańca wystąpią studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Autor spektaklu „Piepschuim” („Styropian”) Sebastian Zajkowski, jeden z tancerzy ŚTT, razem z grupą młodych ludzi chce zachęcić widzów do wiary w marzenia, nawet w te najbardziej nierealne, jak budowa statku ze styropianu.

 Zwieńczeniem wieczoru będzie spektakl Jacka Łumińskiego – „La La Land”, który pokażemy o 21:00. Przedstawienie opowiadające o wirtualnym świecie Second Life miało premierę zaledwie w kwietniu bieżącego roku, a już zostało zaproszone na wiele prestiżowych festiwali i targów tanecznych, a w październiku zostanie zaprezentowane między innymi na EXPO w Szanghaju, w Pekinie i Kalkucie.

 

Nocnych Marków zapraszamy na nocny maraton projekcji najważniejszych przedstawień Śląskiego Teatru Tańca. Od godziny 23:00 na scenie wyświetlone zostaną między innymi takie hity Śląskiego Teatru Tańca, jak: „WK 70” oraz „Na krawędzi dnia i snu”. Wstęp na wszystkie przedstawienia oraz na Nocny Maraton Projekcji jest bezpłatny.

 Warsztaty

Spragnionych tańca z pewnością zainteresuje szeroki wachlarz warsztatów tanecznych, które trwać będą od godziny 15:00 do 21:30. ponieważ taniec jest świetną formą rozwoju fizycznego, niezależnie od wieku, na warsztaty taneczne zapraszamy zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych. Dla dzieci w wieku 2-5 lat przeznaczone są warsztaty „Tany Tany dla Mnie i dla Mamy” (16:30-17:00). Dzieci pomiędzy 6 a 11 rokiem życia zapraszamy do udziału w Szkółce Tańca Współczesnego (15:00-16:00). Dla młodzieży i dorosłych przeznaczona jest Lekcja Tańca Współczesnego (17:30-18:30 12-16 lat; 19:00-20:00 – od 16 lat). O 20:30 odbędzie się Lekcja Tańca dla Seniorów. Wszystkie zajęcia odbędą się na sali baletowej Śląskiego Teatru Tańca. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, jednak dla komfortu uczestników, prosimy o zapisywanie się na poszczególne warsztaty w sekretariacie Śląskiego Teatru Tańca (tel. 281-82-53).

 Atrakcje specjalne

18 września chcemy wypełnić tańcem cały budynek Śląskiego Teatru Tańca, dlatego też przez cały czas trwania imprezy będą miały miejsce atrakcje specjalne. Foyer Śląskiego Teatru Tańca zostanie opanowane przez fotografie i multimedia. Obejrzeć będzie można zarówno wystawę Tomasza Zakrzewskiego „Ruchome obrazy”, jak i multimedialną wystawę prezentującą dotychczasowy dorobek Teatru oraz dokumentującą ostatnie edycje Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Między godziną 19:00 a 20:00 ożywimy foyer także za sprawą pokazów tanecznych w wykonaniu studentów oraz uczniów bytomskich szkół. Dbając o zaspokojenie Państwa potrzeb nie tylko duchowych, przez cały czas trwania Nocy Teatrów zapraszamy do restauracji Jazz Club „Fantom”.

 Wszystkich, którzy zechcą być z nami w ten szczególny wieczór, do naszego teatru zawiezie bezpłatny autobus kursujący pomiędzy teatrami metropolii. Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie Śląskiego Teatru Tańca – www.stt.art.pl oraz na stronie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego – http://www.mnt.silesiametropolia.eu/ .

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo przyjąć nasze zaproszenie do udziału w tym spektakularnym wydarzeniu i uczcicie pierwszą Metropolitalną Noc Teatrów w jedynym na Śląsku Teatrze Tańca!

oprac. m.w.
Materiały Teatru
4 września 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia