Będzie drugi spektakl

"Goło i wesoło" - reż. Arkadiusz Jakubik - Bałtycki Teatr Dramatyczny

Tego jeszcze nie było - w ciągu trzech dni wysprzedane zostały wszystkie bilety na "Goło i wesoło". Teatr ma jednak niespodziankę - na prośbę teatromanów spektakl zostanie pokazany dwukrotnie!

Miejsc na widowni Bałtyckiego Teatru Dramatycznego przy ul. H. Modrzejewskiej 12 w Koszalinie było za mało dla wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć przezabawną komedię "Goło i wesoło". Udało się jednak zarezerwować cenny czas aktorów na dłużej, dzięki czemu tę rewelacyjną sztukę zagrają w Koszalinie dwukrotnie - 9 listopada o godz. 17 i 20.30.

"Goło i wesoło" opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy i perspektyw wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie "Napalone Nosorożce".

Akcja dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim, a bohaterowie, to nasi potencjalni sąsiedzi i znajomi. Najpierw oglądamy, jak próbują występować w swoim gronie, potem jest przesłuchanie w "Edenie" (jedyny klub w mieście) przed Bernardem, właścicielem klubu. Następny jest występ przed tomaszowską publicznością, który wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby ich podszkoliła. Widzowie są świadkami komicznych prób "baletowych", na których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu.

Komedia "Goło i wesoło" autorstwa Stephena Sinclairem i Anthony\'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Polska adaptacja również okazała się hitem, żywiołowo przyjęła ją publiczność i krytyka.

Pełna obsada spektaklu to: Radosław Pazura, Sebastian Konrad, Mirosław Zbrojewicz, Piotr Pręgowski, Paweł Domagała, Henryk Gołębiewski, Jacek Lenartowicz, Olga Borys.

Joanna Krężelewska
Głos Koszaliński
2 listopada 2011

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia