Bez taniego erotyzmu

"Kochanek" - reż. Józef Opalski - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Zmysłowy, poruszający, inteligentny, pociągający - taki właśnie jest „Kochanek” Harolda Pintera w reżyserii Józefa Opalskiego!

To sztuka zaliczana do arcydzieł nieżyjącego już dramatopisarza angielskiego, laureata Nagrody Nobla w 2005 roku. Misternie skonstruowany, trzymający w napięciu, intymny wycinek z życia pary małżeńskiej, wikłającej się w niebezpieczną grę w zdradę. Spektakl, który zdeklasował konkurencję 5 Plebiscytu Publiczności zdobywając wszystkie możliwe nagrody - za premierę roku, reżyserię, scenografię i wybitne role Dominiki Bednarczyk i Grzegorza Mielczarka!

Zapraszamy na Scenę Miniatura na ten wyśmienity spektakl, będący prawdziwą ucztą dla miłośników czystego teatru! W tym "Kochanku" nie ma śladu łatwizny epatowania publiki bebechowatym, czyli tanim erotyzmem. Jest tylko brak litości Pintera i Opalskiego, Bednarczyk i Mielczarka - brak litości opowieści czystej, zrobionej wyłącznie z tego, co niezbędne, a raczej co nieuchronne. Dotyki, spojrzenia, garść słów jak gwoździe. To wszystko. Żadnych naddatków, żadnych ozdobników, żadnych arabesek. - Paweł Głowacki, Dziennik Polski.

Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Najbliższe spektakle: 8 i 9 maja , godzina 19.00.

(-)
Materiał Teatru
7 maja 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia