Bez żadnych tajemnic

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze..." - reż. zespół - Teatr Montownia

Teatr Chłodnica założony z inicjatywy Grzegorza Lewandowskiego i Rafała Rutkowskiego znów zaprasza do klubokawiarni Chłodna. Na scenie w piwnicy pojawią się aktorzy Montowni, którzy przed widzami odsłonią najskrytsze tajemnice teatru

W ubiegłym roku w zbiorowym programie „Stand Up Stolyca” inaugurującym działalność teatru zajmowali się m.in. analizą literacką utworu niejakiego Zygmunta Staszczyka „Warszawa”. Tytuł najnowszego ich przedstawienia wyjaśnia właściwie wszystko. To będzie teatr autotematyczny, afirmacyjny, działający wbrew czasom dominacji Internetu i technologii 3D, sięgający do korzeni, ale jednocześnie bliski współczesności.

Teatr Chłodnica dorobił się nawet kurtyny, postanowiliśmy więc ruszyć ponownie z rozmachem – mówi Rafał Rutkowski z Montowni. – Chcemy przybliżyć widzom definicje, zaczynając od spraw podstawowych. Zajmiemy się więc pojęciem celebryty w teatrze, zapytamy, czym jest teatralny skandal. Pojawią się też tematy bardziej niszowe, jak współczesna dramaturgia czy teatr obrzędowy. To będzie kurs wiedzy o teatrze w pigułce, dzięki której nasz widz – już uświadomiony –będzie mógł przyjmować kolejne, bardziej wyrafinowane produkcje Chłodnicy. Spodziewamy się gości z zagranicy, m.in. z Azji i Wielkiej Brytanii.

Jeśli nie wiecie nic o teatrze, a chcielibyście się dowiedzieć, a nawet jeśli jesteście jego znawcami, wstąpcie na Chłodną. Warto.

Agnieszka Rataj
Rzeczpospolita
6 grudnia 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia